Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı ve Terörle Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde; İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince Düzce’nin de aralarında bulunduğu Bolu, Eskişehir, İstanbul, Kırıkkale, Kilis, Kocaeli, Nevşehir, Sakarya, Gaziantep, Şanlıurfa ve Manisa’da  DEAŞ terör örgütüne yönelik düzenlenen “BOZDOĞAN-34” operasyonları sonucu 41 şüpheli gözaltına alındı.

A-8

Düzce’de “BOZDOĞAN-34” operasyonları kapsamında, DEAŞ terör örgütü içerisinde faaliyet yürüten 1 şüpheli yakalanarak, adalete teslim edildi.  

B-1Operasyonlar sonucunda yakalanan şahısların üzerinde bulunan, dijital materyal, silah ve yüklü miktarda paraya el konuldu.

EMNİYET İÇİNDEKİ MAHREM YAPILANMAYA OPERASYON EMNİYET İÇİNDEKİ MAHREM YAPILANMAYA OPERASYON

C

D-2

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından operasyonlara ilişkin yaptığı açıklamada, “Aziz Milletimizin Bilmesini İsterim ki; Teröristlerin hiçbirine göz açtırmayacağız. Tek bir hedefimiz var; son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar sizlerin duası ve desteği ile durmadan, duraksamadan mücadele etmektir. Operasyonları gerçekleştiren Kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle.” İfadelerine yer verdi.

Düzce’de gözaltına alınan şüphelinin emniyetteki işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.

Haber: Zeki AŞIKOĞLU