banner851

banner955

10 GÜN ARAYLA İKİ KEZ SOYULDU

Bolu’da bir kafede yeni işe başlayan G.A çalıştığı kafeyi 10 gün arayla iki kez soydu. Kamera kayıtlarını izleyen kafe sahibi güvenlik kamerasında çalışanını görünce şok yaşadı.

Asayiş 27.05.2017, 11:50 29.05.2017, 09:19
10019

Bolu’da yeni işe girdiği kafeyi 10 gün arayla iki kez soyan çalışan, işletme sahibinin güvenlik kamerası kayıtlarını incelemesiyle yakayı ele verdi. İşyeri sahibi, şüphelerini doğrultusunda kafeye kurduğu güvenlik kameraları ile hırsızı tespit etti. Güvenlik kamerasına takılan hırsızlık görüntüleri ile kafenin aynı kişi tarafından 10 gün içinde iki kez soyulduğu ortaya çıktı. Kafe sahibi Kadir Gülbay hırsızlık yapan G.A’dan şikayetçi olmadıklarını söyledi.

Çaldıklarını geri getirdi
Kafe sahibi Kadir Gülbay, G. A.’nın kafedeki ilk hırsızlık olayının ardından işine son verdiklerini belirterek şunları söyledi; “İşe yeni aldığımız bir arkadaştı. Nasıl birisi olduğunu bilmiyorduk ama referanslarını araştırdığımızda hakkında gayet iyi dediler. 3 gün boyunca her gün personelimize ait paraları aldığını öğrendik. Sonra biz bunu kamera ile tespit ettik ve o gün işten ayırdık. Bir daha yapmayacağına söz verdiği için biz de polise şikâyette bulunmadık. Aradan 4 – 5 gün geçtikten sonra kafenin bahçesinden içeriye giriyor, güvenlik kameralarını kapatmaya yelteniyor. Bu sefer ciddi miktarda malzeme çalıyor ve yaklaşık yarım saat sonra kafeyi terk ediyor. İşyerini açtığımız zaman fark ediyoruz ve polisi arıyoruz. Olay yeri inceleme ekipleri geliyor ama maskeli olduğu için bir şey yapılamıyor. Biz kamera görüntülerinden aynı kişi olduğunu anlıyoruz ve kendisi ile iletişime geçiyoruz. Zaten oda yaptığını itiraf etti. Yaklaşık 4-5 bin TL civarında bir zararımız vardı ama bunların hepsini geri getirdiği için şikâyetçi olmadık.”

Yorumlar (2)
Yorumsuz 6 yıl önce
Aynen kardeş sana katılıyorum ancak şikayetçi olsa da zaten 2 ay sonra çıkıyor, gelip adama Musallat oluyorlar iş sahipleri de mecburen vazgeçiyor, kurkuyorlar, yoksa bunları hapse atmayacaksın öyle bir döveceksin ki nezarette,
sağduyu 6 yıl önce
siz şikayetçi olmamaya devam edin.adam gitsin başkalarınında dükkanını soysun.nasıl olsa siz parayı kurtardınız.
Yeni Sayımız