banner851

banner955

3 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Ağrı'da yürütülen terör soruşturması kapsamında HDP'li Diyadin Belediye Başkanı Betül Yaşar gözaltına alınırken, belediye eski yöneticilerinden Zeynel Abidin Bozkurt ise Düzce'de yakaladı.

Asayiş 13.07.2020, 12:18 13.07.2020, 16:28
5179
banner1032

Ağrı Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosunca yürütülen soruşturma kapsamında, HDP'li Belediye Başkanı Betül Yaşar ve Diyadin Belediyesinin 3 eski yöneticisinin terör örgütü PKK lehine faaliyetlerde bulunduğu tespit edildi.

Polis ekipleri, ölen terör örgütü mensuplarının yakınlarını belediyede işe aldığı belirtilen Yaşar ile eski belediye yöneticilerinden Mustafa Alpaslan ve Mesut Arslan'ı Diyadin'de, eski belediye yöneticilerinden Zeynel Abidin Bozkurt'u Düzce'de yakaladı.

Yaşar, Bozkurt ve Alpaslan, "terör örgüt üyesi olmak" ve "terör örgütü propagandası yapmak", Arslan ise "terör örgütü üyesi olmak' suçundan gözaltına alındı. Soruşturma çerçevesinde Diyadin Belediyesinde de polislerce arama yapıldı. (İHA)

banner844
Yorumlar (5)
Vatandaş 2 yıl önce
Düzce'de ne işleri vardı yatakcılık yapan ve destekleyenlermi vardı acaba?
Yamalı Pantalon 2 yıl önce
Nerede kimin evinde yakalandı bilelim de. İlişkimizi keselemi.
Duzceli 2 yıl önce
Hayin köpekler daha çok var Düzce'de bunlardan hepsini alsınlar
cabbar 2 yıl önce
düzceye büyük camiye namaza gelmedi ya. kimin yanına gelmiş kim pkk destekçisi yardakçısı yazın öğrenelim
vatansever 2 yıl önce
düzce ye kadar nasıl gelmiş teröristler.kimler evinde misafirler edenleride hesaba çekmek lazım.toplum bilsin isimlerini
20
açık