banner851

banner614

87 SÜRÜCÜ VE YOLCUYA REKOR CEZA

banner619

Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında muafiyeti kötüye kullananlara yönelik yapılan denetimlerde 87 sürücü ve yolcuya toplamda 401 bin 173 lira cezai işlem uygulandı.

banner846
Asayiş 17.04.2021, 17:40
4030
87 SÜRÜCÜ VE YOLCUYA REKOR CEZA
banner844

Koronavirüs salgını nedeni ile uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında iş yerlerinden izinli olarak kısıtlamadan muaf olanlara yönelik polis ekipleri uygulama gerçekleştirdi.

Kısıtlamada izinli olan şahısların arabaları ile marketlere giderek alışveriş yapması, izinli oldukları güzergâh dışına çıkmaları ve trafik kanunu ile ilgili il genelinde öğlen saatlerinde uygulama yapıldı.

Marketlerin yoğun olarak bulunduğu caddeler üzerinde gerçekleştirilen uygulamalarda muafiyeti kötüye kullandığı tespit edilen 87 sürücü ve yolcuya 301 bin 803 lira para cezası uygulandı.

Ayrıca sürücülere ve araçlara trafik kurallarına yönelik yapılan uygulamada da muayene, sigorta, ehliyetsiz araç kullanma ve emniyet kemeri takmamak suçlarından toplamda 99 bin 370 lira cezai işlem uygulandı.

Muafiyeti kötüye kullanarak sokağa çıkan ve gereksiz kalabalık yaptığı tespit edilen şahıslara toplamda 401 bin 173 lira cezai işlem uygulandı.

Yorumlar (11)
destekliyorum 4 ay önce
Bizim millet yasakları eğip bükmeyi çok sever. Yasaklardan kaçmayı marifet olarak görür. Sonra ceza yeyince kimse ağlamasın. Böyle böyle kurallara uymayı öğreneceğiz.
CAN 4 ay önce
KISA VE ÖZ EDS LERI KALDIRIN SOKAGA CIKANLAR YESIN CEZAYI NOKDA
Düzceli 4 ay önce
Polislerde görevli değilken ve sivilken çıkmasınlar nasılsa polis diye ailesiyle gezen iftara giden var sayın müdürüm onlara neden ayrıcalık var garibana yazık değilmi onlarada kısıtma getirilmedimi polislerde nizami kanunlara uysun
adamın teki 4 ay önce
Polisleri ve yetkilileri kalıcı konutlarda parkların olduğu her yeri denetlemeye davet ediyorum. Vatandaşın sabrını taşırmayın.
adil 4 ay önce
egm mensubu mesai harici saatlerde özel aracı ile geziyor birilerini getiriyor götürüyor nedense 1 yıldır hiç denetime takılmadı onlara serbest galiba.
Şampiyon 4 ay önce
Beyciler beyciler beyciler Mahallesi diyorum burası panayır yeri gibi özel araçlarla ailecek gel git lar sanki hiç yasak yok gibiiii
Acaba 4 ay önce
Acaba o idari olarak yazılan cezayı ödeyen var mı? Ödeme zorunluluğu var mı?
Aykut 4 ay önce
Yasak var market açık sora ceza hak ediyosunuz hak ediyoruz yaya çıkınca korona olmuyorsun arabayla çıkarsan virüs bulaşır alkışlıyoruz gündüz bulaşmaz gece bulaşır önlem almalıyız ver mehteri
I'cant 4 ay önce
Arabayla çıkmak virüs bulaşacağı için yasak değil ki kardeşim. İnsanlar kavimler göçü gibi market market gezmesin, herkes kendi muhitinde ki yerden alışveriş yapsın diye. Mesela kaynaşlı da oturan birisi şehir merkezine gelmesin diye ;)
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın