banner851

banner614

AĞABEY CELİLOĞLU’NU YALANLADI

banner619

İlhan Celiloğlu’nun Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında tutuksuz yargılanan kardeşi Veysel Celiloğlu, eşi için “ruh hastası” ifadesi kullanan ağabeyini yalanladı. İlhan Celiloğlu, kardeşi “Ailemizin ismini karaladı” diyerek savunma yaptığı sırada soğuk terler döktü.

banner846
Asayiş 02.11.2017, 17:23 04.11.2017, 09:55
11032
banner844

FETÖ ile bağlantılı olduğu belirlenerek KHK ile kapatılan Düzceli Sanayici ve İşadamları Derneği (DÜSİAD) yönetici ve üyelerinin de aralarında bulunduğu 27’si tutuklu 52 sanığın yargılanmasına bugün devam edildi. Geçtiğimiz salı günü hakim karşısına çıkan tutuklu sanık İlhan Celiloğlu’nun kardeşi olan ve tutuksuz yargılanan Veysel Celiloğlu bugün hakim karşısında kendisini savundu.

“Karımın ruh hastası olduğu doğru değildir”
15 Temmuz günü ağabeyinin isteğiyle Bolu’da bulunan devre mülklerinde olduğunu belirten Veysel Celiloğlu, ağabeyinin karısı için söylediklerini yalanladı.

Celiloğlu, “Ağabeyim karım için ruh hastası olduğunu belirterek olayları abarttığını söyledi. Karımın ruh hastası olduğu doğru değildir. Ruh hastası birine ehliyet vermezler. Bu iddiayı kabul etmiyoruz.” diye konuştu.

“Fetullah Gülen şarlatanının propagandasını yapmadım”
Ağabeyi İlhan Celiloğlu’nun cemaat sempatizanı olduğunu ifade eden Veysel Celiloğlu şöyle devam etti:

“Ağabeyim İlhan Celiloğlu cemaatin içindeydi. Cemaatin sempatizanıydı. Bu sebepten dolayı da kamuoyunda Celiloğlu cemaatçi olarak tanındı. Ağabeyim yüzünden ailemizin ismi karalandı. Ben hiçbir zaman Fetullah Gülen şarlatanının propagandasını yapmadım. Ailede baskın olan her zaman ağabeyimdi ve para işlerini de o yönetirdi. Benim söz hakkım yoktu. Ağabeyim İlhan Celiloğlu önümüze ne koyarsa imzalardık.”

Öte yandan Veysel Celiloğlu’nun ifadelerinin karşısında ağabey İlhan Celiloğlu’nun duruşma sırasındaki sıkıntılı halleri dikkat çekti.

Haber: Ö. YILMAZ
Yorumlar (45)
Gerçekçi 2 yıl önce
Veysel celiloğlu, bütün düzceyi dolandırdın. Feto ayağına. Herkesin parasını hiç ettin şimdi de ankarayi sömürüyor engelsiz dünya diye cafe acmış. Boy boy her gazetede haberi var. Bizi çarptı şimdi milleti yiyo. Atatürk resmini de koymuş cafe yorumuna google a. Bu dolandırıcıyi tanıyalar oraya girip yorum yazın arkadaş, bu kadar kolay olmamalı bizi soyup kaçtı
Darıcı köylü 4 yıl önce
Hep başkalarının üzerine yaptılar devlettin yakaladığından daha fazlasını başka insanların üzerine yaptılar ballıca uğur suyu kenarında dönümlerce kavakları var DEVLET BÜYÜKLERİMİZE SESLENİYORUM BUNLARI İDAM EDİN İDAM İDAM İDAM
nsm 4 yıl önce
madem sen de o yillarda 'ben cemaatci degilim' imaji yaratsaydin kendin icin. yaptin mi bunu? hayir. o halde agbeyini suclama . gecmiste susan herkes, ama herkes fetö'nün pasif üyeleridir, unutma.
Düzceli.. 4 yıl önce
Liderim, çevresindeki akiler TBMM si kürsüsünden bile över, muhterem de muhterem derlerdi, ne istese verirlerdi.Ben onlardan akıl miyim ki ben kanmayayım..Ben liderimin peşinden gittim, bende onun gibi kanadım.Ben suçluysam onlarda suçlu.
Düzceli.. 4 yıl önce
Ben olsam, TC savcısına, Hakimine derin ki.... Ben liderimin peşinden gittim, o ki öngörüsü yüksek, çevresi akıllı ( üç beş döneği saymazsak ) danışman ve siyasilerle dolu ve milyonların güvenerek seçtiği kişi.....
Büyükaçma 4 yıl önce
Fetöye bulaşıpta zengin olmayan esnaf var mı? Hepiniz yemlendiniz bu zehir musluğundan... Daha milli eğitim ve üniversite var sırada... Fetönün borusunun öttüğü zamanlarda millete kan kusturanlar ne zaman hesap verecek ? Bekliyoruz.
FATİH 4 yıl önce
suçsuzluk eryada geç çıkar. kardırılmış insanlar iyiniyetleri kullanılmış insanlar bunlar . kaçannları bulun kaçanları
Bilindik 4 yıl önce
Paçayı yırtacağını zannediyor. Bunlar bugün beraat etseler gene fetocu olurlar. İçeride idamı beklesinler.
Asıl gerçek 1 yıl önce
size göre idam etsinler demek kolay ikisinin de kızları var yaşayacakları psikolojiyi düşünebilyor musunuz? empati yapın lütfen
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın