banner851

banner614

AKÇAKOCA’DA HER PLAJA CANKURTARAN ŞART!

banner619

Düzce’de denizde boğulma tehlikesi yaşayan 2 kişi vatandaşlar tarafından kurtarıldı. Bu vahim olay cankurtaranların olmadığı sahillerdeki tehlikeyi gösterdi.

banner846
Asayiş 01.07.2021, 11:05 02.07.2021, 16:58
2383
banner844

Akçakoca’da denizde boğulma tehlikesi yaşayan tatilciler kurtarıldı.

Günü birlik tatil için gelen ve Çayağzı mevkisinde denize giren iki kadın aniden suda çırpınmaya başladı. Plajda vatandaşlar denize girerek kadınları boğulmaktan kurtardı.

Olay yerine çağrılan sağlık ekiplerince ilk müdahalenin yapıldığı kadınlar Akçakoca Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Boğulma tehlikesi atlatan her iki kadının da sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Öte yandan Akçakoca’nın bazı sahillerinde cankurtaranların bu yıl görev almaması olası boğulma vakalarının daha kötü sonuçlanabileceğini gösteriyor.

Boğulma tehlikesi geçiren kişileri hemen sudan çıkartarak profesyonel şekilde suni teneffüs ve kalp masajı yapan cankurtaranların hayata döndürmedeki etkin rolü düşünüldüğünde turizm sezonunda acı haberler gelmemesi için Akçakoca’da sahil güvenliğinin arttırılması önem taşıyor.

Yorumlar (3)
akçakocalı 1 ay önce
her sene manzara aynı değişen bir şey yok yüzme bilmiyorsan sahilde otur ayaklarını suya sok yeter ne işin var uüzme bilmediğin suyun icinde
Deklanşör 1 ay önce
Birer tane deniz motoru kiralamak çok mu zor ?
Armutçu Arif 1 ay önce
Güvenlik şart dostlar. Her işte her eylemde güvenlik şart. Plajlar cankurtaran larla donatılmalı. Ben bile armut yerken yanımda çomak bulunduruyorum.