banner851

banner955

ALKOLLÜ MEKÂNLAR VE BÜFELER DENETLENDİ

İçişleri Bakanlığı Türkiye genelinde kaçak/sahte alkollü içkinin ulaşılabilirliğinin azaltılması amacıyla bugün 14.00-19.00 saatleri arasında 'ALKOL' kod isimli eş zamanlı operasyon başlattı. Düzce’de yapılan operasyonlarda, alkollü mekânlar ve tekel büfeler denetlendi.

Asayiş 27.12.2021, 16:33
2593
ALKOLLÜ MEKÂNLAR VE BÜFELER DENETLENDİ

Yaklaşan yılbaşı öncesinde metil alkol zehirlenmelerinde yaşanan ölümler nedeniyle İçişleri Bakanlığı harekete geçti. Türkiye’nin 81 ilinde eş zamanlı “ALKOL” kod isimli operasyonlar düzenlendi. Düzce’de polis ve jandarma ekipleri, il genelinde bulunan alkollü mekân ve tekel büfelerde satılan alkollerin sahte olup olmadığını denetledi.

Konu ile ilgili İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Halk sağlığının korunması ve toplum nezdinde kaçak/sahte alkollü içkinin ulaşılabilirliğinin azaltılması amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğü ile Jandarma Genel Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlıkları koordinesinde ülke genelinde bugün 14.00-19.00 saatleri arasında ‘ALKOL’ kod isimli eş zamanlı operasyon başlatıldı” ifadelerine yer verildi.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (0)
Yeni Sayımız