banner851

banner955

AYNI BİNADA YİNE YANGIN!

Düzce'de yıkılmaya yüz tutmuş binalarda sık yaşanan yangınlar, gözleri "metruk yapılar" sorununa çeviriyor. Geçtiğimiz günlerde çıkan yangınla gündeme olan Hamidiye Mahallesi'ndeki bir metruk binadan bugün yine dumanlar yükseldi. İtfaiyeyi alarma geçiren yangının çıkış nedeni araştırılıyor.

Asayiş 25.02.2018, 16:13 26.02.2018, 18:24
2032

Düzce'de depremden aldığı hasar nedeniyle boşaltılan ya da artık miadını doldurduğu için kullanılmayan atıl binaların yıkılmaması sorunları katlıyor. Madde bağımlılarının mesken tutması nedeniyle bir dönem sık sık çıkan yangınlarla haberlere konu olan metruk binalarla ilgili getirilen bazı geçici çözümler de probleme çare olmuyor. Yangınlarla adından söz ettiren ve çevre sakinlerine tedirginlik yaşatan şehir merkezindeki bir çok boş bina, girişleri kapatılmak suretiyle madde bağımlılarının uğrak yeri olmaktan çıkartılırken, buna benzer binaların neredeyse her mahallede bulunması yetkillerin de işini zorlaştırıyor.

Hamidiye Mahallesi D-100 Karayolu'na paralel yan yol üzerinde bulunan bir metruk binada bugün çıkan yangın yine kısa süreli paniğe yol açtı. Üstelik bir kaç gün arayla aynı binada bu ikinci yangındı... Yıkılmaya yüz tutmuş binadan dumanların yükseldiğini görenler hemen durumu 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirdi. İhbarla verilen adrese sevk edilen Düzce Belediyesi itfaiye ekipleri, henüz çıkış nedeni belli olmayan yangına müdahale etti. Kontrol altına alınarak söndürülen yangının sebebi araştırılıyor.

Haber: C. ÜSTÜNER

banner844
Yorumlar (2)
ııııı 5 yıl önce
Mimiar Sinan Cd.sindeki 2 bina da biranönce yıkılsın.Yavaş yavaş Tinerci sığınağı olmaya başladı.
Ohal 5 yıl önce
Herşeye gücü yeten devlet bu artık binaları yıkamıyormu
22
kapalı