banner851

banner955

BİR SURİYELİ DİLENCİ VAKASI DAHA

D-100 karayolundaki Olimpiyat kavşağında dilenen Suriye uyruklu mülteciler zabıta ekiplerine direnince devreye polis girdi. Ailece dilenen Suriye uyruklu mültecilerden birinin “dolandırıcılık” ve “duygu istismarı” suçlarından arama kararı bulunduğu ortaya çıktı. Mültecilerin dilendiği civarda yaşayan vatandaşlar ise soruna bir çözüm bulunmasını istedi.

Asayiş 09.05.2017, 17:00 10.05.2017, 16:29
5311
Düzce’de yaşayan Suriyeli mültecilerden bir bölümü dilenciliği meslek edindi. Düzce Valiliği İl Göç İdaresi Müdürlüğünün “ilimizde ihtiyaç sahibi olup dilencilik yapacak kadar mağdur mülteci bir aile bulunmamaktadır” açıklamasına karşın durumun pek de öyle olmadığı D-100 karayolundaki Olimpiyat kavşağında yaşanan olayla bir kez daha gözler önüne serildi.

Son zamanlarda sayıları artan mülteci dilencilerin önüne geçmek amacıyla toplatılma kararının alınmasının ardından çalışmalar başladı. Zabıta ekipleri trafiğin yoğun olduğu saatlerde Olimpiyat ışıklı kavşağında hem sürücüleri hem de kendi canlarını tehlikeye atarak dilenen Suriye uyruklu 4 kişilik aileye müdahale etmek istedi. Eşi ve çocuğuyla dilenen Murad C.’nin isimli Suriye uyruklu şahıs zabıtalara dilenince devreye polis girdi. Kimlik sorgusu yapılan Suriye uyruklu Murad C.’nin Adana Cumhuriyet Başsavcılığınca “dolandırıcılık” ve “duygu istismarı” suçlarından arandığı belirlendi.Polis ekipleri Suriyeli aileyi ekip aracığıyla karakola götürdü.  Bölgede ikamet eden vatandaşlar aynı manzaranın defalarca yaşandığından söz ederek soruna çözüm bulmalarını istedi.
 
Yorumlar (30)
Can . D 6 yıl önce
GÖNDERIN SUNLARI GELDIKLERI YERLERE YETER YA BUNE VAY DÜZCEMIZIN HALINE HER KÖSE DILENCILERLE DOLDU HELE CUMA GÜNLERI SURIYELI ISDEMIYORUZ TAK EDDI ARTIK BELEDIYE BASKANI VALI BUNLARI GÖNDERSIN
Bağban 6 yıl önce
Şimdi dersinizki sureyiler çoğaldı arkadaş sengit 500liralık evin kirası ama sureyililere birmilyara ver sora para kazan çoğaldı dersiniz yapanlar kimler düşünün bir:)
bağbana cevap 6 yıl önce
kimse o paraya vermiyor..veriyorlarsada o kiracı çıktığında evinde bi enkaz buluyor.kaplar sökülmüş parkeler kalkmış musluklar çıkmış..bunlar evleri resmen harabeye çeviriyorlar..
vatandaş 6 yıl önce
Carrefour'un oradan anıt parka kadar uzanan Bolu ve İstanbul caddelerinin kaldırımlarında arapçadan başka konuşulan dil yok. Sayıları inanılmaz arttı. Buna bir de orta asya kökenli tipler eklendi. Kimdir nedir bilen var mı. Ya kontrol..
empatik şey 6 yıl önce
sevgili empati... sen o 1400 liralık maaşınla suriyeli kardeşini evine al besle ... Bu kafa kesici asalakları istemiyoruz ülkemizde...
,
suriyelimi.... 6 yıl önce
Vali bey bunların düzceden gönderilmesi çalışmalarına başlayacağınız günü merak etmekteyiz..Bizlerin çocukları bunlardan korkuyor terörist gibiler..Lütfen bi dikkate alın bu suriyelileri.Birgün birisinin elinde kalacak..
vali bey.. 6 yıl önce
bu adam heryerde bunun gibi birkaç aile var.kimseyi yoldan geçirtmiyorlar.bu ne rahatlık yaaa...artık insanlar validen çözüm istiyor..bazı dilencilerde dükkanlarına tuvaletlerini yapmakla tehdit ediyorlar.
kast 37 6 yıl önce
düzce suriyeli sayısını açıklıyorlarda IRAK IRAN ve diğerlernidin niçin bilgilendirilmiyor DÜZCE Ben tahmini söyleyim ırak 10500 SURİYE 700 diğerler 2000 civarı TOPLAMa yakın 14000 Hesabının siz yapın Düzce merkezin yüzde 10 olacaklar
araptan bıkan nvatandaş 6 yıl önce
spor salonları bilardo salonları kahvehaneler bunlarla dolu, bedava yaşıyorlar. meydanlar top sahası yaptılar yürünmüyor belediye meydanı tahrir meydanına döndü. biri bunlara kural öğretsin. kendi ülkelerinde bile bu kadar rahat değildiler
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın