banner851

banner614

ÇOK SAYIDA TARİHİ ESERİN ELE GEÇİRİLDİĞİ BİLDİRİLDİ

Düzce’nin Akçakoca ilçesine bağlı Akkaya köyü yakınlarında, Jandarma ekipleri, kaçak kazı yapan muhtemel 11 kişiyi suçüstü yakaladı. Kaçak kazı alanında çok sayıda tarihi eser niteliğinde altın ve tarihi eser ele geçirildiği bildirildi.

banner619
Asayiş 16.01.2021, 13:28 16.01.2021, 15:57
8194
ÇOK SAYIDA TARİHİ ESERİN ELE GEÇİRİLDİĞİ BİLDİRİLDİ

Akçakoca ilçesine bağlı Akkaya Köyü mesire alanı yakınlarında kaçak kazı yapıldığı ihbarını alan Düzce İl Jandarma ve Akçakoca İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, bu sabah saatlerinde bölgeye operasyon düzenledi.

Düzenlenen operasyonda kaçak kazı yapan ve 11 kişi olduğu öğrenilen şüpheliler gözaltına alındı.

Kaçak kazı alanında çok sayıda tarihi eser niteliğinde altın ve tarihi eser ele geçirildiği bildirilirken, şüphelilerin Akçakoca İlçe Jandarma Komutanlığındaki işlemleri devam ediyor.

Jandarma ekipleri, kaçak kazıya karışanlar arasında kamu görevlilerinin olup olmadığı yönündeki araştırmasına devam ediyor.

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (5)
Akrep 9 ay önce
Zaten az para geçsin milletin eline illa birileri alıyor sorduklarında müzeye verildi derler bide altınları :)enayi ye döndürdüler milleti
Üstat 9 ay önce
Avrupada serbest bizde yasak gülünç işler
Yamam 9 ay önce
Ey devlet Babanızın malını çalmıyorlar
Serkan 9 ay önce
Yakalanan bu kadar tarih konuralp müzesi yerine nereye gidiyo onu araştırın müzede iki kılıç bi kalkan var düzce nin tarihi başka yerlere aktarılmasın
Madur 9 ay önce
Devlet hakkını versin ki millet bu işi kaçak yapmasın artık