banner851

banner614

DOLANDIRICILIKTA BUNU DA YAPTILAR

Düzce Valiliği, son günlerde çeşitli kurum ve kişiler telefonla aranarak kendisini Düzce Valisi olarak tanıtıp vatandaşları dolandırmaya çalışanlara ilişkin dikkatli olunması gerektiği uyarısında bulundu.

banner619
Asayiş 25.07.2018, 11:22 26.07.2018, 16:47
3245

Düzce Valiliği uyardı! Son günlerde Düzce’deki çeşitli kurum ve kişilerin telefon ile arandığının belirtildiği açıklamada kendisini Düzce Valisi olarak tanıtıp, “İlimizdeki hasta, engelli, yardıma muhtaç kişilere yardım topluyoruz, tekerlekli sandalye, akülü araba kampanyamıza katkılarınızı bekliyoruz” şeklinde Düzce Valisi Zülkif Dağlı ve Vali Yardımcılarının adının kullanılarak yardım adı altında para istendiği kaydedildi.

Düzce Valiliği tarafından vatandaşların mağdur olmaması için Vali Zülkif Dağlı ve Vali Yardımcılarının adını kullanarak dolandırıcılık suçu işleyen şahıs ya da şahısların yakalanması için kolluk güçlerince gerekli çalışmalar başlatıldığı bildirildi.

Son olarak yapılan açıklamada, “Valiliğimiz ve Vali Yardımcılarımızın adını kullanarak yardım için aradığını söyleyen kişi ya da kişilere itibar edilmemesi, bu kişilerin kolluk güçlerimize bildirilmesi” ifadelerine yer verildi.

Haber: H.GÜRSOY

Yorumlar (3)
enes 3 yıl önce
ahahahahahaahahaah
Basit 3 yıl önce
Abi çok saf milletiz ya, hala telefon dolandırıcılığına inananlar mı var. Unutmayın yardımı en yakınınızdaki yoksula bizzat yapın. Hiçbir devlet yetkilisi evrak ve mahkeme kararı olmadan hiçbir şekilde para yardım vb taleplerde bulunamaz.
Emeklinin biri 3 yıl önce
Telefonla aranan kişinin o dolandırıcılara vereceği yanıt; Siz devletsiniz yardımı siz yapın diyecek...Karşıdakinden tık ses...