banner851

banner955

DUYGU SÖMÜRÜSÜNE GEÇİT YOK

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri cadde ve sokaklarda dilencilik yapanlara yönelik operasyon düzenledi. Ekipler, cami içlerine kadar girerek namaz kılan cemaatin dini duygularını sömüren dilencilere göz açtırmadı.

Asayiş 03.12.2021, 16:39 04.12.2021, 18:36
3395
DUYGU SÖMÜRÜSÜNE GEÇİT YOK

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, cami önleri, kavşak ve yaya kaldırımlarında vatandaşların dini duygularını istismar ederek dilencilikle haksız kazanç elde etmeye kalkanlara göz açtırmıyor. İl dışından dilenmek amacıyla Düzce’ye gelenler de yaşadıkları şehirlerine gönderiliyor.

Düzce Belediyesi ve Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri, halkın duygularını sömüren dilencilere yönelik çalışmalarında caydırıcı cezaların yanı sıra ikna yoluyla da dilencilik yapmamaları yönünde telkinlerde bulunuyor.

CAMİ İÇLERİNE KADAR GİRDİLER

Daha önce cami önlerinde dilenen dilencilerin artık caminin içlerine kadar girerek vatandaşlardan para talep edildiğini tespit eden ekipler, namazlarını kılan vatandaşları rahatsız edenlere ceza kesti.  Öte yandan okulda olması gereken çocukları da alan müdürlük ekipleri, telkinlerle çocukların dilencilik yapmamalarını ve zorla dilendirilip dilendirilmediklerini araştırdı.

Operasyonda yakalanan dilencilere 5326 sayılı Kabahatler Kanunu’nu gereğince yasal işlem ve cezai işlem uygulanarak üzerlerinde tespit edilen paralara da el konuldu.

Düzce Belediyesi, vatandaşları rahatsız ederek dilenciliği bir meslek haline getirmiş kişiler ile ilgili belediyenin Beyaz Masa 153 numaralı hattına bildirilmesi durumunda gerekli işlemlerin yapılacağını belirtti.

Yorumlar (7)
Vatandaş 13 ay önce
Vermeyin bu inşanlara para vermeyin de yapmasınlar. Kendilerini geçtim çocuklarını kullanıyorlar. O çocuklar için asla vermiyorum. Zorla dilendiriliyorlar
düzceli 13 ay önce
iyi yaptınız.ihtiyacı olan insanları bulup yardım etmek lazım.yoksa her dilene yardım edilirse.bilemiyorsun içinde sahtekar çıkabiliyor.dolayısıyla herkes çevresin de ihtiyacı olanı bulmalıdır.
Hapis cezası olmadan usla 13 ay önce
Bunlara bir çözüm bulamıyorlar gittikçe çoğalıyor kar, birde arsız ve yüzsüzler, cezalar hafif olduğu için bunu bilerek yapıyorlar.
Fevzi Sağlam 13 ay önce
YILLAR ÖNCE RAHMETLİ MÜFTÜMÜZ HALİT SEZGİN DEMİŞTİ SİZLER VERDİKÇE BİR GÜN GELECEK CAMİNİN İÇİNE KADAR GİRERLER DEMİŞTİ.
düzceli 13 ay önce
EMNİYET VE BELEDİYE BÜYÜK CAMİ VE CEDİDİYE ÖNÜNE DE BİR EL ATSALAR.ÇOK SIKICI OLMAYA BAŞLADILAR.DİLENCİLER ÇOK OLDU.
CAN 13 ay önce
CEZALAR CAYDIRICI DEYIL YAKALANLAR YINE GELIYO ZABITA YAKALANIYO YINE GELIYOLAR HAPIS CEZASI YOK ONDAN CEZALARI CIKARIN 5000 TL IKINCI DEFA YINE YAKALANI 7000 TL
admin 13 ay önce
her akşam iş çıkış saatinde çoban ışıklı kavşakta dilenen çocuklar yetkili mercilerden kimse yok
Yeni Sayımız