banner614

DÜZCE POLİSİNDEN SIKI DENETİM

banner619

Düzce’de sokağa çıkma kısıtlamasında polis ekipleri tarafından şüphe üzerine durdurulan araçta bulunan 3 kişiye toplamda 12 bin 520 lira ceza yazıldı. Kısıtlamada sokağa çıkan kişiler “Hastaneye gidiyoruz” diyerek bahane arasa da cezadan kurtulamadılar.

Asayiş 29.11.2020, 13:29
3780
DÜZCE POLİSİNDEN SIKI DENETİM
banner785

Düzce’de sokağa çıkma kısıtlamasında Düzce İl Emniyet Müdürlüğü Motorize Yunus timleri D-655 Zonguldak-Düzce Karayolu üzerinde kısıtlamada sokağa çıkan araçlar üzerinde devriye atarken, önlerinde seyir halinde olan Y.Ç. idaresindeki 81 AN 840 plakalı aracı durdurdu. Araç içerisinde bulunan 3 kişi sokağa çıkma kısıtlamasında sokağa çıktıkları için cezai işlem uygulanması yapıldığı esnada araç sürücüsünün ehliyetsiz olduğu tespit edildi.

Denetlemeleri kontrol eden Düzce İl Emniyet Müdür Yardımcısı Aytaç Tefek’i gören araç içerisinde ki bir yolcu, Tefek’e ‘hastaneye gidiyoruz, ceza yazmasanız olmaz mı’ diye sordu. Emniyet Müdür Yardımcısı Aytaç Tefek ise ‘112 Acil Ambulans’ı arayabilirdiniz. Ambulansı aradınızda gelmedi mi? Onlar gelip sizi alabilirdi. Siz Sokağa çıkma kısıtlamasında sokağa çıktınız. Kanunda her suçun karşılığında ceza var” dedi.

Yapılan kontrollerde araç sürücüsünün daha önce ehliyetini alkollü araç kullanmak nedeni ile kaptırdığını ve süresinin dolmasına rağmen gidip almadığını tespit etti. Araç sürücüsüne ehliyetsiz araç kullanmak suçundan 2 bin 473 TL cezai işlem uygulanırken, aracın muayenesiz olmasından dolayı da 598 TL ceza yazıldı.

Ayrıca araç içerisinde de yolcu olarak bulunan T.S. ve F.H. ile araç sürücüsü Y.Ç.’ye sokağa çıkma kısıtlamasında sokakta olmalarından dolayı 3 bin 150’şer lira idari para cezası kesildi. Sokağa çıkan 3 kişiye toplamda 12 bin 520 TL idari para cezası yazıldı.

Yorumlar (4)
DZC 2 ay önce
KOMPLE ARABAYI ALSA DEVLET DAHA İYİ CEZA CEZA CEZA
Vatandas 2 ay önce
Aksam dokuzda annem hastalandi abim 112 aradi yasak var die ama gelmediler araciniz varsa siz getirin dediler herkwz isine gore davraniyo ozaman
doğru olan 2 ay önce
Kanun varsa uyacaksın arkadaşım. Kanunlar uyulsun diye var. Sonra ceza yeyince şikayet etmesin kimse.
Sağlıkçı 2 ay önce
Her sağlık problemi olan 112 yi ararsa vay halimize kendi şartlarıyla hastaneye gidebilir ve bunun içinde çıkma yasağı engel değildir. 112acil hizmetleri acil hastalar için çalışır hastaneye gidebilecek hastaların taşımacılığını yapmak için değil
-1°
parçalı bulutlu