banner851

banner955

EKİPLER YOLCULARA TEK TEK EMNİYET KEMERİ TAKTIRDI

Son günlerde meydana gelen otobüs kazalarının ardından Düzce'de önlemleri arttıran İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, gece yolculuğu yapan otobüslere yönelik denetim yaparak yolcuları emniyet kemeri takmaları konusunda uyarılarda bulundu.

Asayiş 10.08.2021, 10:17 10.08.2021, 16:17
976
banner986

Son günlerde karayollarında meydana gelen otobüs kazalarında çok sayıda vatandaşın hayatını kaybetmesinin ardından Düzce İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri şehirlerarası otobüs terminalinde denetimlerini artırdı. Özellikle gece yolculuğu yapan otobüsler üzerinde denetim yapan ekipler, otobüslerdeki takografları inceleyerek sürücülerin uyku süresine baktılar. Ayrıca ekipler otobüs içinde de yolcuların emniyet kemeri kullanmaları konusunda uyarılarda bulundular.

Ekipler, otobüs içinde yolculara, “Son günlerde meydana gelen trafik kazalarında birçok vatandaşımızın hayatını kaybetmesine üzüldük. Sizleri seviyoruz. Lütfen otobüs yolculuğu sırasında emniyet kemerlerimizi takılı bulunduralım. Emniyet kemeri hayata bağlar, sizleri sevdiklerinize bağlar. Bizler sizleri seviyoruz. Lütfen kemerlerimizi takalım” diyerek emniyet kemerleri konusunda uyarılarda bulundu.

Polisin uyarısı üzerine birçok yolcu oturduğu koltukta emniyet kemerini taktı. Trafik polisi ayrıca ön koltukta oturan yolculara da şoförün kural ihlali durumunda uyarmalarını da istedi. Yetkililer, otobüs yolculuklarında emniyet kemerinin şoför kadar yolcularında hayatını kurtardığını belirterek, uygulamaların devam edeceğini ifade ettiler.

(İHA)

Yorumlar (1)
ÜLKEMİZDE 1 yıl önce
MALESEF HEP BİR ŞEYLER OLDUKTAN SONRA ÖNLEM ALINIYOR. HER OTOGARDA POLİS NOKTASI VAR, HER OTOBÜSÜ DENETLEYEREK ÇIKARSALAR SORUMLULUK YOLUDA OLUR. TAKILIYDI ÇIKARMIŞ DERLER. AMA YOK
23
açık