banner851

banner614

GÜN AĞARINCA ORTAYA ÇIKTI

banner619

Kaynaşlı mevkiinde dehşete düşüren kazanın boyutu gün ağarınca ortaya çıktı. 2 kişinin hayatını kaybetmesi 3 kişininse yaralanmasıyla sonuçlanan kazada tankerin daldığı kahvehanenin sahibi Cafer Karal, kaza anında kahvehanenin boş olduğu saatler olduğunu belirterek, “Büyük bir faciadan dönüldü.” dedi.

banner846
Asayiş 08.11.2017, 11:15 09.11.2017, 16:12
8506
banner844

D-100 Karayolu Kaynaşlı mevkiinde iddiaya göre freni boşalan tankerin önüne kattığı 7 araçla birlikte kahvehaneye dalarak 2 kişinin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan kazanın boyutu gün ağarınca ortaya çıktı. Deprem etkisi yaratan facia gibi kazanın ardından olay yerine giden haber ekibimiz vatandaşların korku dolu gözlerle geride kalan enkaz ve döküntüyü izlediğine şahit oldu. Ortalığı savaş alanına çeviren feci kazanın ardından sabahın erken saatlerinde olay yerine akın eden vatandaşlar, büyük tahribat karşısında gözlerine inanamadı.
Karayolları kaza anında parçalanan trafik ışık ve levhalarını yerine takarken Kaynaşlı Belediyesi ekiplerinin de hasar tespiti için olay yerinde inceleme yaptığı görüldü.“Büyük faciadan dönüldü”
Henüz şoktan çıkamamış kahvehane sahibi Cafer Karal yaşadıklarını şu sözlerle anlattı:“Valla hiçbir şey anlayamadık. Büyük bir gürültü ve deprem oluyormuş gibi bir hisle sarsıldık. Kahvehanede oturuyorduk arkadaşlarla ve Allah’tan o saatler kahvehanenin boş olduğu saatlerdi. Kahve eğer dolu olsaydı çok büyük bir olay, facia yaşayacaktık. Biz üç arkadaş oturuyorduk. Deprem oluyormuş gibi bir gürültüyle beraber dışarıya çıktık. Yani tanker kahvehanenin ortasından geçti. Her yeri dümdüz etti geçti. Burada köfteci eniştemiz vardı. Yanında bir arkadaşı vardı onları da önüne kattı. İki tane kaybımız var Allah rahmet eylesin. Biz zaten şimdi yaşıyoruz olayı akşamki şokla birlikte biz hiçbir şey yaşamadık. Büyük bir faciadan dönüldü. Burası dolu oluyordu, aynı zamanda işçilerin servis alanı buradan geçti. Büyük bir faciadan dönüldü.”“Çok korktuk”
Kazanın hemen ardından yaşananları aktaran Karal şöyle konuştu:

“Kaza sonrasında emniyet mensupları, itfaiye, kurtarma ekipleri, ambulans hepsi buraya yığıldı. Kaynaşlı buraya aktı. Bir anda ana baba günü oldu. Kimyasal dediler, toprak döküp insanları uzaklaştırdılar. Korktuk. Çok korktuk. Arabaları biçerek sürükleyerek aldı götürdü.”

Kazada hayatını kaybedenler


 

Haber: Ö. YILMAZ
Yorumlar (12)
ford 4 yıl önce
Kamyon bi kere ford nekadar freni patlayan kamyon kazasına baksanız yıllardır %80 i ford kamyon. direkt olayın köküne inmeli ki ileride bu olaylar tekrar yaşanmasın!
Cakır 4 yıl önce
Frenlerin tutmamasının nedenlerinden bir taneside aşırı ısınmadan. Niye frenler ısıniyor aşırı yük,sürat ve yüksek videsle retardar kullanmadan rampayı inmek.Cok şükür bende senin kadar 20 senelik şoförüm ve az cok teknik bilgim var.Saygıl
Can 4 yıl önce
Yunusa cevap veren arkadaş,orada insanlar öldü,kamyonun bakımları tammı,eksikleri varmı eğer bunlarda sıkıntı varsa şöför arkadaşın işi zor.
İsmail KILIÇ 4 yıl önce
Ciddi anlamda DALÇIK ihtiyacı olan bir nokta bolu dağından fren fren gelen büyük araçlar şişmiş balatalarla o ışıkda duramayabiliyor. DALÇIK yapılması bence kaçınılmaz noktalardan birisi, yılda bu şekilde bir kaç kaza kaçınılmaz
Düzceli 4 yıl önce
Çok geçmiş olsun. Allah beterinden korusun.
Yunus a cevap 4 yıl önce
Ölmesi senin için yeterlimi.Ne içiyorsunuz siz anlamadım arkadaş kim böyle Kaza yapmak ister kafanızın içinde beyin yerine ne taşıyosunuz
Şeyma 4 yıl önce
Kaynaşlılıara büyük geçmiş olsun.Olay sırasında oradan geçiyorduk.Korkunçtu.ÖlenlereAllahtan rahmet yaralılarada acil şifalar diliyorum.
DÜZCELİ 4 yıl önce
sayın emnıyet bakanım bu ısıkları kımse dıkkate almıyor ben soforum bu ısıklarda ben 3 defa kaza atlattım bu ısıklara bır koyarsanız cok ıyı olur kaynaslı bu ısıklara hıc uymuyor kırmızıda atlıyolar yola herkeze gecmıs ve bassaglıgı dılıyor
ndeden acab 4 yıl önce
daha gecen sene kırmızıda bekleyn adamların arasına kamyon daldı ordakı ısıkalrda kım beklesın oraya ısık kım yaptı zaten orda ısık olmamaı alzım yukardan gelen adam duramayan oraya patlatıyor adamın frenı yok dıyoruz sen ne doıyon
T. 4 yıl önce
Vicdanen film cam daha önemliymiş.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın