banner851

banner955

HAVAYI ZEHİRLEYENE GÖZ AÇTIRILMIYOR!

Merkez’e bağlı Gölormanı Köyü sınırları içerisinde Iğdır plakalı park halindeki tırın dorsesinde Şırnak’tan getirildiği tespit edilen yaklaşık 26 ton uygunluk belgesi olmayan kömür ele geçirildi. Kömürlerin satışını yaptığı tespit edilen M.E. isimli şahsa 41 bin lira ceza kesildi.

Asayiş 09.11.2021, 15:42 09.11.2021, 18:16
2301

Düzce’de özellikle kış aylarında zirve yapan hava kirliliğine karşı acil eylem planı tarafından alınan önlemler uygulanırken bir yandan da denetimler aralıksız şekilde devam ediyor.

Kirliliğin 3’te 1’ini oluşturduğu saptanan kalitesiz kömür kullanımına karşı da başlayan soğuklarla birlikte denetimler hızlandı.

Devriye gezen İl Jandarma Komutanlığı Çevre Koruma Timi ve Beyköy Jandarma Komutanlığı ekipleri Merkez’e bağlı Gölormanı Köyü sınırları içerisinde Iğdır plakalı park halindeki bir tırdan şüphelendi.

Tırın dorsesinde arama yapan ekipler Şırnak’tan getirildiği tespit edilen yaklaşık 26 ton uygunluk belgesi olmayan kömür ele geçirdi.

Kömürlerin satışını yapatığı tespit edilen M. E. isimli şahsa, Düzce Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekiplerince olay mahallinde, 2872 sayılı Çevre Kanunu’nun 20. Maddesi gereği toplamda 41 bin 368 TL idari yaptırım cezası uygulandı. Ele geçirilen tonlarca kömür ise imha edilmek üzere Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

HABER: Mehmet GÜNESEN

banner844
Yorumlar (4)
Ee 1 yıl önce
Gariban napsin yağ olmuş 100 TL kikur olmuş 3500 TL bir maaşa 1 ton kömür alıyor ne yer ne içer kaliteli almak herkes ister şimdi yakalandı kömürler herkes mutlu
can 1 yıl önce
DÜZCEDE COK KACAK KÖMÜR SATANLAR CEZA AZ VE ALANLARDA BELLI EVLERIN BACALARINA BAKIN YETER YASAK KÖMÜRLERI ALANDA SUCLU
Vatandaş 1 yıl önce
Çevre ve şehircilik bakanligina alsinlar komurleri. Iyi guzelde o komurleri atacaklar mi? Hayir kendileri isinsinlar. Vatandas simdi 5 bin e 1 ton komur alsin. Bosuna ki satiyorlar. Millet cebinin derdine dustu. Kimse tonla alamaz oldu.
Şampiyon 1 yıl önce
Asil zehir saçan fabrikalara bir gidin denetleyin hakedene de cezayı kesin alkışlayalım
Yeni Sayımız