banner851

banner614

HER ŞEYİ İTİRAF ETTİ

banner619

HSYK kararıyla meslekten ihraç edilip tutuklanan Düzce Hâkimi Sümeyye K. (24), 14 yaşından itibaren FETÖ’yle irtibatlı olduğunu kabul etti.

banner846
Asayiş 17.05.2017, 10:13 17.05.2017, 16:05
12857
banner844

Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu ( HSYK), FETÖ soruşturması kapsamında en son 107 hâkim ve savcının meslekten ihracına karar vermişti. İhraç edilen hâkim ve savcılar hakkında gözaltı kararı çıkarılmıştı. Bu isimler arasına Düzce Hâkimi Sümeyye K. da bulunuyordu. Ankara’da gözaltına alınan Sümeyye K., savcılık sorgusunun ardından tutuklanması istemiyle Nöbetçi Ankara 1. Sulh Ceza Hâkimliği’ne sevk edildi.

‘KİM OLDUKLARINI SÖYLEYEMEM’
Hâkim Sezer Söylemez tarafından sorgulanan Sümeyye K., FETÖ bağlantısını kabul etti. Hakkında FETÖ ile irtibatlı olduğuna dair beyanda bulunan kişiyi tanımadığını ancak söylediklerinin doğru olduğunu kaydeden Sümeyye K., şunları kaydetti:

DİNİ SOHBETLER:
Ben 14 yaşından beri Fethullah Gülen Cemaatinin (FETÖ) içindeyim. Cemaate ait dershanelere gittim. Ankara Hukuk Fakültesi’ni kazandım. Ankara’da bulunan Gülen cemaatine (FETÖ) ait eve yerleştirildim. Bu evde benim gibi hukuk fakültesi öğrencileri kalıyordu. 2’nci sınıftayken kaldığım evin ablalığını yaptım. Evin mali idaresi bendeydi, akşam da dini sohbetler yapıyordum. Evde kalan öğrenciler zaman zaman değişiyordu. Aynı anda en fazla 5 kişi oluyorduk. İdare ettiğim kişilerden hiçbirini hatırlamıyorum. Kim olduklarını söyleyemem.

EAGLE KULLANDIM:
Yine hâkimlik sınavına hazırlanırken, cemaate ait çalışma evinde kalıyordum. Bu evde de 3-4 kişi kalıyorduk. Ancak 2015’in haziran ayında taşındığım ve sınava hazırlandığım bu evde kimlerin kaldığını hatırlamıyorum. 2016 yılı eylül ayında kura çekerek, Düzce Adliyesi’ne hâkim olarak atandım. Gerek hâkim adaylığım sırasında gerekse staj sonunda yapılan mülakat ve güvenlik soruşturmalarında eleneceğimi düşünüyordum, ancak nasıl olduğunu bilmediğim şekilde bu aşamaları geçtim. Gülen cemaati içerisinde gerçek adını bilmediğim ‘Zehra’ kod adlı kişiye bağlıydım. 17-25 Aralık sürecinden sonra ‘Cover Me’ adlı haberleşme ağını telefonuma Zehra Abla yükledi. Tarihini tam olarak hatırlamıyorum ancak yaklaşık 1 sene önce Zehra Abla “Bu programı sileceğiz, Eagle isimli programı yükleyeceğiz” dedi ve telefonuma bu programı yükledi.

İSMİNİ VERECEĞİM KİMSE YOK:
Hukuk fakültesi öğrencisiyken aynı evde kaldığım, ablalık yaptığım, daha sonra yine Gülen cemaatine ait evde birlikte hâkimlik sınavına hazırlandığım, stajda, adliyeden, Adalet Akademisi’nden ve kura çektikten sonra meslekten FETÖ’ye mensup ismini vereceğim herhangi bir kimse yoktur. Serbest bırakılmayı talep ederim.

CEZAEVİNE KONULDU
Ankara 1. Sulh Ceza Hâkimi Sezer Söylemez, Sümeyye K.’nın tutuklanmasına karar verdi. Tutuklanan Sümeyye K., Sincan cezaevi’ne gönderildi.(Kaynak:Habertürk)

Yorumlar (5)
Duzceli 81 4 yıl önce
Yillar boyu onlarla beraber ol . belkide o kutsal meslege atamanda bile onlarin parmamgi olsun isim veremem de. Farketmez . nasil olsa hala daha fetocu hakimler var yakinda salarlar .
düzceli 4 yıl önce
başı kapalı sorsan kuran elinden düşmez üç lafından ikisi Allah'tır ancak onca insanın hakkını yiyerek hakimliğe atanmış eh işte bir yerden çıkıyor böyle
Aykut 4 yıl önce
Peki bu hakimin yargıladığı masum mahkumlar ne olacak suçu olanda olmayanda içerde bence
Düzce 4 yıl önce
Sen yıllarca o kişilerle aynı evde yaşa ayni sofradan yemek ye sonra da isim vercegim kimse yok de.. çok inandırıcı
KÜRŞAT ALTAY 4 yıl önce
EYLÜL 2016'DA HİÇ BİR SIKINTI YAŞAMADAN ATAMA GÖRMÜŞ...
POLİTİK BAĞLAR VE ADAM KAYIRMA İŞLERİ ORTAYA ÇIKMADAN BU İŞİN SONU GELMEZ...