banner851

banner614

JANDARMA TİMLERİ TRAKTÖR SÜRÜCÜLERİNE REFLEKTÖR DAĞITTI

Fındık sezonunun yaklaşması ile birlikte, Düzce İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı Trafik Timleri, traktör kazalarının önüne geçmek için, traktör sürücülerine ''Reflektör Tak, Görünür Ol'' sloganıyla reflektör dağıtımı yaptı.

banner619
Asayiş 07.08.2021, 12:30 07.08.2021, 15:38
1457

Düzce'de İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı Trafik Timleri, fındık sezonunun yaklaşması ile olası traktör kazalarının önüne geçmek için denetimlerini arttırdı. 

Yapılan denetimlerde traktörlerde görünmeyi sağlayan üçgen reflektör, flaşörlü lamba ile 2001 yılından sonra üretilen traktörlerde zorunlu olan devrilme esnasında sürücünün traktörün altında kalarak ölmesini veya ağır yaralanmasını engelleyen “Devrilmeye Karşı Koruma Çerçevesi (ROPS)" bulunup bulunmadığı kontrol edildi.

Jandarma Trafik timleri, traktör sürücülerini, traktör kazalarında, arkadan çarpmanın önlenmesi için, ışık donanımlarının çalışır durumda olması, traktör römorklarına "üçgen reflektör” takılması ve tepe lambası ile birlikte traktörlerin görünürlüğünün arttırılmasının büyük öneme sahip olduğu konusunda uyardı.

Ekipler ayrıca,  tarım işlerinde kullanılmak üzere imal edilmiş ve genişliği 2,55 metre ve 3,05 metre arasında veya daha fazla olan araçların günün kararmasından itibaren, gün aydınlanıncaya kadar trafiğe çıkmamaları konularında traktör sürücülerine yerinde bilgilendirme yaptı.

Üreten, üretilene değer katan, ülkenin kalkınmasına katkı sağlayan çiftçilerin canlarının yanmaması için her türlü çalışmayı yapacaklarını belirten ekipler, kabin veya koruyucu çatı kullanımı, devrilme ve takla atma şeklindeki kazaların, ölümlü sonuçlanma ihtimalini dört kat düşürdüğünü belirterek sürücülerle birlikte traktör römorklarına reflektör taktı ve trafik güvenliği konusunda bilgilendirici broşürler dağıttı.

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (3)
Cem 2 ay önce
Sayın yetkililer,
Siz birde akçakocayı görün trafiğe çıkan otomobilden çok pat pat var ne şehir içi ne karasu ana yolu her yerdeki.. bir denetimde buralara yapılsın.. Bu kadarda göz yumulmazki
Duzceli 2 ay önce
Sdc traktörmu patpatlar trafige cikiyor denetleme yapilsin
Duzceli 2 ay önce
Helal olsun jandarma