banner851

banner955

KAÇAK TÜTÜNE DUMAN OPERASYONU!

81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen Duman-3 Operasyonu kapsamında Düzce’deki büfecilere ve tütüncülere yönelik denetimlerde çok sayıda gümrük kaçağı sigara ve tütün ele geçirildi.

Asayiş 26.02.2018, 16:52 26.02.2018, 19:14
1516

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde, tütün mamulleri kaçakçılığı ile mücadeleye yönelik Türkiye genelinde "Duman-3" Operasyonu yapıldı.

Türkiye genelinde eş zamanlı olarak 24 Şubat Cumartesi günü gerçekleştirilen operasyonun Düzce ayağında İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tekel bayi, büfe ve "tablacı" gibi isimler altında faaliyet gösteren 12 iş yerinde arama ve denetim yaptı.

Yapılan aramalar sonucunda 169 adet elektronik sigara likidi, 130 paket kaçak sigara, 170,08 kg kıyılmış tütün, 40 bin 580 adet kıyılmış tütün doldurulmuş makaron sigara, 57,975 kg nargile tütünü ele geçirildi.

Operasyonda ayrıca, işyerlerinden 1’inin işyeri açma ve çalıştırma belgesi, 1’nin de TAPDK belgesi olmadan faaliyet gösterdiği tespit edildi. Bu iş yerlerine idari işlem uygulanırken, ele geçirilen suç ve suç unsurları ile ilgili olarak ise 5607 Sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu’na muhalefet suçundan gerekli adli işlemler yapıldı.


Haber: C.ÜSTÜNER

banner844
Yorumlar (6)
Düzceli 5 yıl önce
Kamu görevi böylemi yapılıyo yakalan kim nereli sarı çizmeli mehmet ağa
göstermelik 5 yıl önce
düzcenin her yeri kaçak tütün ve nargile malzemesiyle dolu her yüz metrede bu dükkanları görebiliyoruz
shala 5 yıl önce
Bir de şu elektronik sigara işine el atılsa. MaşAllah elektrikçisinden, reklamcısına, oto galeriden, manava pek çok yerde elektronik sigara ve içinde nasıl bir kimyasal olduğu bilinmeyen likitler satıyor. Aramaya gerek yok sosyal medya reklamları ile dolu.
Conileş 5 yıl önce
Vay arkadas hersey bitti sira esnafa geldi zaten biyikleri oynuoruz,,ilk once sokaklardaki fuhusu onlesinler,,inonu parkini bi Allahin kulu gormuomu resmen fuhus yatagi
Vayyy Beee 5 yıl önce
Sağ ol kardeşim sana katılıyorum fuhuş yatağından başka bir şey değil İnönü parkı bir de Suriyelilerin nargile keyif yeri Sözde kapalılar nerede kapalı kızlar var Onların hepsi İnönü parkında okey oynuyor
Ceza 5 yıl önce
Kaçak tütün satan hapsi boylamalı
21
parçalı bulutlu