banner851

banner955

KADINA YÖNELİK ŞİDDETİN ÖNÜNE GEÇİLMESİ İÇİN ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Son dönemlerde artan kadına yönelik şiddet olaylarının önüne geçilmesine yönelik, Düzce İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler, fabrikada çalışan kadınları Kadın Acil Destek Uygulaması (KADES) ile ilgili eğitim programlarına devam ediyor.

Asayiş 16.11.2021, 10:43 16.11.2021, 18:10
948

Son yıllarda tüm Türkiye genelinde olduğu gibi Düzce’de de kadına yönelik şiddette tırmanış devam ediyor. Erkeklerin fiziksel, sözlü şiddetine ve tacizine maruz kalan kadınlar için geliştirilen KADES uygulamasının yaygınlaştırılması için, emniyet ve jandarma güçleri Düzce genelinde çalışmalarına devam ediyor.

Düzce İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Düzce OSB’lerde ve OSB dışında kalan fabrikalarda çalışan kadınlara KADES Uygulamasına yönelik eğitimler veriyor.

Dün de Yenitaşköprü Köyünde bulunan kolonya fabrikasına giden ekipler, burada kadın işçileri KADES Uygulaması hakkında bilgi verildi. Kadınları haklarının savunması için de bilgilendiren Jandarma ekipleri, eğitimin ardından kadın işçilerinin telefonlarına KADES Uygulaması indirdi.

Jandarma ekiplerine mağdura yaklaşma teknikleri eğitimi verildi

Öte yandan Kaynaşlı Jandarma Komutanlığı ekiplerine  “6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele, Mağdura Yaklaşım Teknikleri” kapsamında eğitim verildi.

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (0)
Yeni Sayımız