banner851

banner614

MELEN’DE KİMYASAL ATIK PANİĞİ

Arap Çiftliği Mahallesi’nden geçen Melen Suyu kenarına bırakılan metal renkte, kül formunda ve boğazda yanma hissi yaratan atık madde kimyasal atık sanılınca çevredeki vatandaşlarda panik yarattı.

banner619
Asayiş 08.04.2018, 15:16 10.04.2018, 10:12
3557

Olay, dün gece saatlerinde Arapçitfliği Mahallesi mevkiinden de geçen Melen Suyu kenarında yaşandı. Edinilen bilgiye göre, Melen Suyu kenarına metalik renkte, kül formunda ve boğazda yanma hissi yaratan atık bir madde döküldü. Maddenin üzeri ise bir iş makinesi tarafından başka bir atık dökülerek kapatılmaya çalışıldı. Vatandaşların durumu fark etmesi üzerine olay jandarma ekiplerine bildirildi.

Haber verilmesi üzerine olay yerine gelen İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler, maddenin boğazda yanma hissi yarattığını fark etmesi üzerine durumu Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne bildirdi. Bölgeye hemen müdürlüğe bağlı çevre mühendisleri geldi. Yapılan incelemeler neticesinde maddenin kimyasal atık değil metal atığı olduğu ve kül haline geldiği anlaşıldı.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre böyle atıkların en yakın katı atık bertaraf tesisinin olduğu bölgeye gönderilmesi gerektiği öğrenildi.

Olayla ilgili inceleme başlatılırken, bölgeye maddeyi bırakan kamyon ve sürücülerini bulmak için arama çalışması başlatıldı.

Haber: Ö.YILMAZ

Yorumlar (14)
Seksenbir 3 yıl önce
Millet yazıp çizeceğine bence bundan daha önemli olan sorun Melen projesi var göya. Oralar temizlendi güzelde oldu. Ama be hikmet ise içkiciler mesken tutmuş oraları. Yanına kadın alan içmeye gidiyor. Kaç sefer oralarda uygunsuz hareketlerde bulunan insanlarla karşılaştık. Bence orada sabit bir ekip olması gerekli. Memleket nereye gidiyor Allah aşkına.her ağaç altı dolu insanın midesi kalkıyor o insanların hareketlerine. Önlem alınmalı.
nusibey 3 yıl önce
boş yapmayın özümün dediği gibi devlet cezasını keser
.... 3 yıl önce
Belediye kendiside döküyor dereden malzemede alıyor 9 metre yer altından dere malzemesi alıyor vatandaşa 1 metre aşağı kazdırmazlar
Duzceli 3 yıl önce
Düzce belediyesinin kendi araçları döküyor
Hurdacı 3 yıl önce
İmalat yapan bi fabrika atıklarıdır onlar normal şartlarda geri dönüşüm firmasına üste para verip imha edilmesi gerekli. Demekki daha ucuza geldiği için bu yolu seçtiler
Selim 3 yıl önce
Biz parasini verip bertaraf ettiriyoz herifler melen kenarina dökuyor..en yukseginden ceza almalilar
Birisi 3 yıl önce
Selim kardesim orada kimyasal atık yok zaten belediyede cöp döküyor boş yapma
Alperen 3 yıl önce
Belediye atık su parası bakım paradı diye su faturalarına yansıtacağına bu işlerin peşine düşsün
Vatandas 3 yıl önce
Bos yazmayın devlet bi önlemini alır cezasını verir adamı asicaklarmi gereken yapilir
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın