banner851

banner614

NE OLACAK BU ALAN?

banner619

Yerin temini tahsisi ve açılış töreninin ardından ÇED'de yaşanan süreç ve hukuğun reddi üzerine çıkmaza giren ve nihayetinde kapanan Düzce Hecinler'deki Katı Atık Depolama Tesisi'ne çöp akışı durdu ancak bundan sonra bu alanın nasıl ve ne şekilde kullanılacağı "bilinmezliğini koruyor"...Herkes Hecinler'deki bu alanın ne tür bir yatırıma dönüştürüleceğini merakla bekliyor.

banner846
Asayiş 21.06.2016, 18:24 21.06.2016, 19:00
4279
NE OLACAK BU ALAN?
banner844
banner785

 Hecinler sessiz bekleyişte...Katı Atık Depolama Tesisi olarak yapıldıktan sonra...ÇED ve Hukuğun kararıyla kapatılan ardından da özellikle köylü kadınların kararlı duruşu ile çöp dökülme işlemi durdurulan Düzce Katı Atık Depolama Tesisi'ne artık çöp dökülmüyor.Kararla birlikte Hecinler'in etrafındaki köylülerde "rahat bir nefes almaya başladık, sinekten böcekten kurtulduk" diye sevinirken şimdi gözler bu alanın ne amaçla kullanılacağı yönündeki bekleyişe çevrildi.


DÜZCE'NİN MESİRE ALANI

Hasanlar Baraj Gölü ve Hecinler etrafında bulunan köylüler tesisin kapanmasıyla birlikte rahat bir nefes almaya başladıklarını belirtirken, geniş bir alana kuruul Katı Atık Depolama Tesisi'nin bulunduğu alanın bundan sonra ne amaçla kullanılacağı merak konusu oldu..

Köylülerle daha önce yaptığımız görüşmelerde bu alanın "Düzce'nin mesire alanı veya Sosyal Tesis  olması"nı talep ederken Hasanlar ve Hecinler'de yaşayan vatandaşlar bu alana "Kanser Hastanesi- Verem Savaş Hastanesi veya Düzce Üniversitesi'nin Baraj Suyu'ndan yararlanabileceği özellikte bir fakülte" olabileceği yönünde görüş bildirdiler..Hecinler Bölgesinde ikamet eden vatandaşlar bu alanın turistik amaçlı  eğitim sağlık veya sosyal amaçlı bir yatırıma dönüştürülmesinin bölgenin tanıtımı açısından büyük önemi olduğunu vurguladılar. 

 Haber;E.TAYHAN

Yorumlar (14)
vatandas 5 yıl önce
havaalani yapin Düzce belediye baskanina özel olsun ona yakisan da bu
Vatandaş 5 yıl önce
Aylin hanım zaten var barınakta Düzce belediyesindekiler ne Zaman yemeği bırakırlarsa o Zaman yaparlar işlerini
ŞİMDİ NE OLACAK 5 yıl önce
CHP NE ETTİ GİTTİ İPTAL ETTİRDİ, DE YERİNE YENİSİNİN YAPILACĞI BİR ALTERNATİF BULSAYDI BARİ. ŞİMDİ HERYER ÇÖPLÜĞE DÖNDÜ HELE GÖLYAKA DA ÖZELLİKLE ARA SOKAKLAR ÇÖPTEN GEÇİLMİYOR. ÇÖP DÖKÜLEN YER İSE FELAKET DURUMDA.
AUDİ FABRİKASI KURULSUN 5 yıl önce
O kadar para harcandı ve sonunda fossssss uçtu gitti, kimin parasıydı ve nereye gitti o kadar para? o parayla Düzceye hangi yatırımlar gelirdi, hangi eksik kalan işler tamamlanırdı, yama isteyen yollar yamalanır, hatta hiç asfalt olmayan hani ısrarla mahalle yapılan ve bir daha dönüp bakmadığınız o canım köylerin yolları yapılırdı, hangi vs. hangi vs. hangi hangi vs bir sürü işler yapılırdı, sayın KELEŞ ve YÖNETİMİ, VEBALİ OLANLAR, Bu Millet bu Vatandaş elbette sizi unutmayacak, hep haram ederek anacak, ancak Yüce Allah affetsin diye 24 saat yatın kalkın dua edin, yalvarın çünkü bu günahın vebali o kadar küçük değil, HİÇ OLMAZSA O ÇOK HAYAL ETTİĞİNİZ "AUDİ" YETKİLİLERİYLE GÖRÜŞÜNDE AUDİ İLE İLGİLİ BİR FABRİKA BARİ AÇSINLAR, BELKİ O ALDIĞINIZ VEBALDE HAFİFLEME OLUR.
aylin 5 yıl önce
ne olucak bu alan diyecegınıze lütfen düzce belediyesi bu kalıcıkonutlarda 12 13 14 deki sokak köpeklerını toplayında bu cocukların aklı cıkmadan saldırıyorlar illa cocukları parcalamalarımı lazım .illa önünüze cocuklarımzı parcalanmıs haldemı sunmamız gerekıyor azda insana deger verın düzcede yermı yok bu hayvanlarabarınak yapılıp bakılabılırler degılmı. çok zor seyler degıl bunlar .
Üzeyir VELİ 5 yıl önce
Bence o alana kına fabrikası kursun hükümet .Birilerine çok lazım olacağını düşünüyorum.
ali 5 yıl önce
dumansız bir fabrika.gençlere iş imkanı olacak.bir fabrika.tabii çimento ve benzeri gibi fabrika değil.
İŞİN ASLI !!! 5 yıl önce
iŞİN ASLI ŞU AN ÇÖPLER NEREYE DÖKÜLÜYOR? SANIRIM HİÇ ZİYAN EDİLMEDEN YÜZDE DOKSANI MELEN SUYUNA ULAŞIYOR,BİR TEK, ÇÖPÜ DİREK SUYUN İÇİNE DÖKMÜYORLAR,TAM BİR FACİA!!!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
kapalı