banner851

banner614

SENDİKALI İŞÇİLER AYAKLANDI!

banner619

Düzce 1. Organize Sanayi Bölgesi'nde otomotiv yedek ürünleri alanında faaliyet gösteren bir fabrika önünde eylem! Türk Metal Sendikası'na üye işçiler, işverenle masaya oturan sendika yöneticilerinin aleyhte kararlara imza attıklarını savunarak ayaklandı. Fabrika önünde toplanan yüzlerce işçi, sloganlar atarak, üyesi oldukları Türk Metal'in yönetimini hedef aldı.

banner846
Asayiş 08.05.2017, 17:00 09.05.2017, 17:05
29377
banner844
Düzce'de fabrika işçiler bu kez sendikaya tepki için eylem yaptı. Düzce 1. Organize Sanayi Bölgesi'nde otomotiv yedek ürünleri üreten bir fabrikanın işçileri, üyesi oldukları Türk Metal Sendikası'nın işverenle yaptığı anlaşmaya eylemle karşılık verdi.

İddiaya göre; bir süre önce maaş zammı ve özlük hakları konusunda fabrika yöneticileri ile masaya oturan sendika yönetimi işçilerin beklentisinin çok altında bir zam oranında anlaştı. Bunu öğrenen sendikaya üye işçiler eylem yapma kararı aldı. Fabrikanın önünde toplanan yüzlerce işçi, mikrofonumuza yaptıkları açıklamada, "Sendika yetkilileri gelmeden buradan gitmiyoruz. İşverenle yapılan sözleşmede neden istediğimiz olmadı? Sendika yetkilileri bizi ikna edene kadar buradayız. Sendika bizi işverene sattı." dedi.

Toplu sözleşme görüşmesinde almaları gereken zammın 3'te 1'i oranına anlaşmaya varıldığını ve sendika yetkilileri tarafından kendilerine "Bu kadarını alabildik" denildiğini belirten tepkili işçiler, sendikaya sloganlar atarak tepki gösterdi.


"İşçiyi satmadık"

İşçilerin eylem yapmasının ve sendikaya karşı tepkilerini göstermelerinin ardından bir açıklamada sendika yetkililerinden geldi. 

Türk Metal Sendikası Düzce Şubesi Başkanı Murat Ardıç, “Biz işçimizi satmadık. Ortada bir provoke söz konusu. İşçiler provokasyona gelmesin çünkü biz her zaman işçinin yanında olan ve onların haklarını sonuna kadar koruyan bir sendika olduk. Bundan sonraki süreçte de onların yanında olacağız ve yanlarına gideceğim.” İfadelerinde bulundu.Yorumlar (81)
Asii 4 yıl önce
Değerli üretim sektörü çalışanları düşük maaş fazla çalışan yüksek istihtam ve işsizliği düşürme bu bir AKP politikası biribirinizle ve işverenle zıtlaşmayın birey hakları kanunla korunur sendika ile değil.
Hakettiniz 4 yıl önce
Düzce %70 çıktı size hak daha beter olun
Eski teknororcu 4 yıl önce
Benim yorumlarim neden okunmuyor
sevilay 4 yıl önce
en az 243 lira zam yapılmı. net 1900 e geliyor. bakın bu da videosu. işçiler açıklıyor kendi ağızlarıyla
https://www.facebook.com/sefa.demir81/videos/1776271646016214/
nsm 4 yıl önce
sendukanin sizi sattigini gören sizler, kibris'in, ege adalarinin, mavi marmaranin, one minüt sovunun, referandumlarin, siz isci ve emekcilerin ve ne son ülkenin satildigini niye görmüyordunuz da hala tüm bunlari yapanlara evet dediniz?
Dostça bir uyarı 4 yıl önce
arkadaşlar işverenin tetikçilerinin oyununa geliyorsunuz. akıllı olun. işveren sendika ile baş edemedi. şimdi sizi kullanıyor. Sendikasızlaştırmak için. Bekleyin görün.
alı kemal 4 yıl önce
ıssız arkadas hıc bı ıse yaramadığın ıcın ıssız kalmıs olmıyasın
Erhan 4 yıl önce
Bizde geçen sene bu ayda Sakarya'da çelik iş sendikası bize greve çıkardı. 3 ay grev yaptık ve sonunda sendika beklentinin altına bi anlaşmaya imza attı be bizi SATTI. sendikaların hepsi aynı hepsi bakıyor kendi ceplerine. Olan bizim gibi i
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın