banner851

banner614

TEZGAHI DİKKATLİ VATANDAŞ ORTAYA ÇIKARDI

Son dönemde yurt genelinde sayısı artan yere düşüp bayılma numarası yapan simitçi görünümündeki dolandırıcılara bir yenisi de Düzce’de eklendi. Şehrin farklı yerlerinde bu numarayı yaparak iyi niyetli vatandaşların duygularını sömürüp para toplayan bir dolandırıcı, İstanbul Caddesi’nde aynı yöntemi kullanırken yakayı ele verdi.

banner619
Asayiş 06.01.2021, 17:15 06.01.2021, 17:32
3816
TEZGAHI DİKKATLİ VATANDAŞ ORTAYA ÇIKARDI

Yurt genelinde son dönemde başında taşıdığı simit tablasıyla yere düşüp, bayılma numarası yapan dolandırıcıların sayısı arttı. Daha önce İzmir, İstanbul ve Ankara’da pek çok kez aynı yöntemle iyi niyetli vatandaşlardan para koparan dolandırıcılardan biri de vicdanlı Düzceliler’in cebindeki paraya göz dikti.

Kent merkezinde farklı yerleri seçen ve bayılma numarası yaparak kendisini yere atan bir şahıs epilepsi hastası olduğunu ancak parası olmadığı için ilaçlarını alamadığını söyleyerek etrafında toplanan kalabalığın duygularını sömürerek para topladı.

Son olarak İstanbul Caddesi’nde önce simit dolu tepsisiyle yere düşerek bayılma numarası yapan şahıs yavaşça ayılma taklidi yaptı. Kimliği belirsiz dolandırıcı yardım etmek için başına toplanan vatandaşlara aynı numarayı çekti.

Tedaviyi ve hastaneye gitmeyi kabul etmeyen kimliği belirsiz kişinin dolandırıcı olmasından şüphelenen bir vatandaşın güvenlik güçlerine haber vermesinin ardından yakayı ele verdi. Olay yerine gelen zabıta ekipleri şahsın dolandırıcı olduğunu belirleyerek gerekli işlemler için Zabıta Karakolu’na götürdü.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (2)
vatndş 9 ay önce
ya ne adamlar var millet asgari ücrete yarı aç helaliyle gece gündüz çalışıyo şu insanların yaptığına bak git çalış kardeş bu nedir gerçek gariban çalışıp yetiremeyen çalışmadan ekmek yok
aycan 9 ay önce
aynı adam sürekli sokaklarda beliriyor. biri sırtında boya sandığıyla ayağında terlikle gelir ajitasyon yapar diğeri farklı... esnaf olarak ezberledik artık. öncü haber keşke daha fazla haber yapsa da belediye çözüm bulsa. anca gidip kapalı bankanın önünde klarnet çalan genci paketlerler