banner851

banner955

VATANDAŞI BÖLDÜ

Düzce Belediyesi tarafından eski terminal kavşağına yerleştirilen ‘Rabia Heykeli’ kamuoyundan büyük tepki gördü. AK Parti’nin tüzüğünde parti simgesi olan işaretin belediye kaynaklarıyla şehirde kullanılmasından rahatsızlık duyan vatandaşlar, her görüşe saygı duyulması gerektiğini vurguladılar.

Asayiş 20.06.2017, 19:08 22.06.2017, 11:04
11160

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in talimatıyla şehir merkezinde çevre düzenlemeleri kapsamında Eski Terminal Kavşağı’na yerleştirilen ‘Rabia Heykeli’ tartışma yarattı.

Rabia işaretinden yapılan heykelin 15 Temmuz’da yaşanılan darbe girişiminin tekrarlanmayacağının sembolü olduğunu ifade eden Keleş, heykelin Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sık sık dile getirdiği ‘Tek vatan, tek millet, tek devlet, tek bayrak’ vurgusunu simgelediğini açıklaması tepkinin dozunu artırdı.

Toplumun bazı kesimleri durumu tepkiyle karşılayarak siyasi bir simgenin bu şekilde halka dayatılamayacağı görüşünde birleşti. AK Parti’nin tüzüğünde parti simgesi olarak yer alan işaretin halkı ayrışmaya yönelttiğini savunan vatandaşlar, her görüşe saygılı olunması gerektiğini dile getirdiler.

Bazı vatandaşlar Keleş’in bu hamlesini adının sürekli değişecek belediye başkanları arasında geçmesine bağlarken Düzce’deki muhalefet partililerin vereceği tepkiler merak ediliyor.


Haber:Y.SEVER
banner844
Yorumlar (159)
Yüzkırkiki 5 yıl önce
Yüzkırkikibinlira
Tamamen saç.en fazla beyin eder
CAHİL BAŞKAN 5 yıl önce
BAŞKAN MÜMSE Bİ GİDERMİSİN DÜZCEMİZDEN YAPTIĞIN HERŞEY HATA
Ankaradaki Düzceli 5 yıl önce
Bahse konu işaret Reis-i Cımhurun parmaklarında birliğin sembolüdür. Yoksa sanat ve estettikten yoksun bir heykel suretinde değil.
Bir Düzceli olarak bu ucubenin şehrimizde sergilenmesinden rahatsız olduğumu belirtmeliyim.
RABİA CADDESİ OLSUN 5 yıl önce
RABİATÜ ADEVİYE CADDESİ OLSUN. O CADDE YE GÜZEL İSİM
nsm 5 yıl önce
birligin sembolü diye bula-bula mursi'nin el hareketini buldunuz? bu neyin akli kardesim? kendine yerli sembol bulamayan siz mi bu hareketle vatansaver oluyorsunz?
macit 5 yıl önce
Bize birleştici olarak İslam, bayrak ve İstiklal Marşı yeter. Gösterişe gerek yok
ali 5 yıl önce
adam Atatürk heykellerini de kaldırsınlar diyor, sanıyor ki ülkeyi mısırlı Mursi kurdu, adamın Türk tarihi hakkında en ufak bir bilgisi hayatında 2 sayfa okumuşluğu yoktur, düşünememek muhakeme yeteneği olmaması ve cahil olmak bu işte
düzceli 5 yıl önce
Sn Cumhurbaşkanının Belediye başkanlarını törpülemesiyle ortaya çıkıveren Rabia Heykelini alkışlıyoruz.. Açılışa C.Başkanımız dahil herkesi davet ediyoruz..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın