banner851

banner955

VUKUAT TERMİNALİ!

Düzce Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde bir grubun elini kolunu sallayarak dükkanları talan ettiği ve terminali savaş alanına döndürdüğü olayın ardından vatandaşın tedirginliği üst düzeye çıktı. Terminalde yoğunluk olduğu anlarda patlak veren saldırı anlarında kim olduğu belirlenemeyen iki şahıs ÖNCÜ TV Kameramanı Talha Akarsu’yu herkesin içinde darp ederken, Akarsu dışında hiç kimsenin yaşananlar hakkında şikayetçi olmadığı ortaya çıktı.

Asayiş 01.05.2017, 11:15 02.05.2017, 12:10
6307
VUKUAT TERMİNALİ!

Düzce Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde sular durulmuyor. Faaliyete girdiği günden itibaren birçok asayiş olayının yaşandığı terminal, dün akşam yine çirkin olaylara sahne oldu.

Vatandaşın can ve mal güvenliği tehdit ediliyor!
Terminaldeki üç dükkana saldırarak camı-çerçeveyi indiren, etrafa küfürler ve tehditler savuran kendini bilmez kişilerin neden olduğu olaylar bardağı taşıran son damla oldu. Hizmete açıldığı günden itibaren kavga ve silahlı saldırı gibi birçok kez aynı türden haberlerle gündeme gelen terminalde dün akşam yaşanan olayla birlikte, vatandaşların tedirginliğini üst seviyeye çıkardı. Tüm bu olayların olup bittiği esnada büyük küçük herkesin istenmeyen olaylara bizzat şahit olması terminaldeki güvenlik sorununun sorgulanmasına neden oldu. Vatandaşların can ve mal güvenliğini tehdit eden ve bir türlü sonu gelmeyen gelişmelerin nasıl önleneceği ve ne zaman son bulacağı ise tam bir muamma…

Terminal savaş alanına döndü, tek şikayetçi kameramanımız!
Terminalde son yaşanan saldırıda sadece işini yaptığı için orada bulunan kameramanımız da nasibini aldı. Gece-gündüz demeden kamuoyunun bilgi edinmesi ve haber alması için görevini ifa eden kameramanımız Talha Akarsu, önlenemeyen olayları görüntülerken saldırıya uğradı. Terminaldeki dükkanların zarar gördüğü, o an orada bulunan onlarca insanın korku dolu anlar yaşadığı ve kameramanımızın yaralanmasıyla sonuçlanan olayın ardından başlatılan soruşturmada Öncü TV Haber Kameramanı dışında hiç kimsenin şikâyetçi olmadığı ortaya çıktı. Yaşanan böyle utanç verici bir olayın ardından herkesin hiçbir şey olmamış gibi davranması, yapılanların nasıl görmezden gelindiğini gözler önüne serdi.

Olaylar zinciri!
Öte yandan terminal baskınının ardında aynı gün öğle saatlerinde yaşanan silahlı saldırı olduğu iddia ediliyor. Hemşinliler’in yoğun olarak gittikleri Aziziye Mahallesi’ndeki kıraathanede meydana gelen ve bir kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan kurşunlama olayı sonrasında öfkeli grubun soluğu terminalde aldığı öne sürüldü. Terminaldeki camları tuzla-buz edilen işyerlerinin sahibi ile kıraathane saldırısının şüphelisinin aynı kişi olduğu iddialar arasında…
Terminalin kimliği belirsiz kişilerce basılması olayının ardından geriye maddi zarar görmüş dükkanlar kalırken, art arda yaşanan vakalar, Düzce’de bu tür olayların sık yaşandığı gerçeğini gün yüzüne çıkardı.

banner844
Yorumlar (20)
Trabzon 6 yıl önce
Otogar basmak ne demek, bunu yapanın Adalete saygısı , Türk polisine ve Hukukuna güveni kalmamış, kendi başına adaletini yerine getirmeye kalkılmıştır, olan ordakı maddi zarar gören işyeri sahiplerine ve kamu malına gelmiştir.yorumlarayazk
ZZZZZ 6 yıl önce
HER SEYE BURNUNU SOKMASIN ODAAA
Dertli 6 yıl önce
OTOGARDA ÇALIŞACAK FİRMACILAR ŞŌFŌRLER MAVİNLER KATİPLER DEYNEİLER SERVİÇİLER TUVALETÇİLER LOKANTACILAR BÜFECİLER VS. Vs... Hepsinden sabıka kaydı istenmeli uygun olmayanlar asla çalıştırılmamalı
Asi 6 yıl önce
Onlar biliyor kim olduğunu o yüzden şikayetçi değil nokta
Adige 6 yıl önce
Biri birinin canini yaktiki biride birilerinin canini yakti. Bu saatteen sonra her iki tarafta sikayetci degilse bilin ki devami gelir. Birileri kodese biri hakkin rahmetine.
DÜZCELİ 6 yıl önce
Sayın VALİMİZ ve EMNİYET MÜDÜRÜMÜZ düzcemize de asaişi sağlamanızı bekliyoruz,
vatandaş 6 yıl önce
Ali güney efendi iş yerlerini satarken paradan önce kime verdiğine baksaydın iyi olurdu.Terminale gitmeye korkar olduk.
R.R. 6 yıl önce
5-10 TANE BELLİ BAŞLI YERLERİ OLAN UFACIK DÜZCE'DE BİLE OLAYLARIN ARDI ARKASI KESİLMİYOR... GÖREVİNİ YAPAN YOK MU KARDEŞİM. BU NASIL İŞTİR! BİZ KİME NEYE GÜVENİP SOKAKTA RAHATÇA GEZECEĞİZ!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın