banner851

banner955

YAPTIĞI HIRSIZLIK ORTAYA ÇIKARDI!

Yığılca’da yaptığı hırsızlık olayı ile yakayı ele verdi... Bir işyerine girerek çelik kasadaki para ve çekleri alan 3 şüpheliden birinin sahte sürücü belgesi ile kiraladığı araca sahte plaka taktığı belirlendi. Plakası tespit edilen aracın peşine düşen polis hırsızlık şüphelisini yakaladı. Şahsın üzerinden ise sahte kimlik, sahte sürücü belgesi ve sahte polis tanıtma kartı çıktı. Ayrıca pek çok suçtan aramasının olduğu ve cezaevi firarisi olduğu öğrenilen şüpheli çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Asayiş 16.02.2018, 17:42 18.02.2018, 10:24
4094

Her şey, polisin Yığılca’da meydana gelen hırsızlık olayının izini sürmesi ile ortaya çıktı…

Edinilen bilgiye göre, 3 şüpheli şahıs 3 Şubat tarihinde Yığılca’da bulunan bir işyerine girdi. Şahıslar işyerindeki çelik kasayı delerek içerisinde bulunan para ve çekleri aldı ve kayıplara karıştı. Olayın ardından İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Şube Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.

Yapılan çalışmalar neticesinde şahısların hırsızlıkta kullandığı aracın başka bir araca ait plakalar olduğu ve Düzce’ye İstanbul’dan geldikleri tespit edildi. Ekipler, olayda kullanılan aracın gerçek plakasının tespiti için 2 bin 500 araç, 30’a yakın kamera görüntüsü ve Plaka Tanıma Sistemini (PTS) inceledi. Aracın gerçek plakasının tespit edilmesi üzerine kiralık olduğu belirlenen aracın ayrıca sahte kimlikle kiralandığı ortaya çıktı.

Çalışmalarını İstanbul’da sürdüren polis ekipleri, sahte sürücü belgesi ile araç kiralayan şahsı düzenlenen operasyonla 14 Şubat tarihinde saat 15:00 sularında İstanbul’un Beyoğlu ilçesine bağlı Okmeydanı’nda yakaladı. Yakalanan şahsın üst aramasında sahte kimlik, sahte sürücü belgesi ve sahte polis tanıtma kartı olduğu ortaya çıktı. Gerçek kimliği tespit edilen şahsın sorgusunda ise 7 ayrı suçtan arandığı ve 2013 yılından cezaevi firarisi olduğu belirlendi.

Şüpheli şahıs İstanbul’dan Yığılca’ya getirildi. İsminin Rıdvan B. olduğu tespit edilen şahıs emniyetteki işlemlerinin ardından dün çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Olayın diğer 2 şüphelisini arama çalışmalarının sürdüğü bildirildi.

Haber: Ö. YILMAZ

banner844
Yorumlar (4)
Kaynaşlılı 5 yıl önce
Adam da sahte olabilir ne marifetli hırsızmış tutuklanmış iyi olmuş amaaa içerdeki hırsızlara öğretecek hem hırsızlığı hem sahtekarlığı ne diyeyim Allah islah etsin
Düzce 5 yıl önce
Adama bak Dallas gibi
Kamilcan 5 yıl önce
Allah polisimize, askerimize güç kuvvet versin inşaAllah, toplumu bu pislikler den temizlemek lazım, at gitsin hapisaneye
Hasan 5 yıl önce
Olur böyle vakalar türk polisi yakalar
19
açık