“GAVURA KIZIP DA ORUÇ BOZMANIN ANLAMI YOK” “GAVURA KIZIP DA ORUÇ BOZMANIN ANLAMI YOK”

Düzce’de vatandaşların ve esnafın güneş, yağmur, çamur çilesi çekmeden pazaryerlerinden faydalanması amacıyla başlatılan dönüşüm çalışmaları Aziziye Mahallesi’nden sonra Hamidiye Mahallesi ile devam ediyor.

Bbbb-1

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün kentin en büyük ihtiyaçlarından biri olan pazaryerlerine yönelik başlattığı çalışmalar hakkında belediyeden gelen bilgilendirmede, Hamidiye Mahallesi Modern Pazaryeri Projesi’ne yönelik çalışmaların tüm hızıyla ilerlediği vurgulandı.

Mmm

Kurumdan yapılan bilgilendirmede şunlar kaydedildi: “Şehrin kuzeybatı bölümünde bulunan mahallelere hizmet edecek şekilde tasarlanan ve 2 bin 337 metrekare kapalı alana sahip olacak pazaryerinin yapımını kendi öz kaynakları ile sürdüren Düzce Belediyesi, ekiplerinin yoğun mesaisi ile iskeletinin ortaya çıkmasını sağladı. Hava şartları doğrultusunda hummalı çalışma gerçekleştiren ekipler, 33 adet betonarme kolon üzerinde yükselen projenin betonarme imalatlarını tamamlamış olup çelik birleştirme ve montaj işlemlerine devam ediyor

Kontrol mühendisleri tarafından sık aralıklarla betonarme imalatlar ve sahadaki çelik imalatların kontrolünün gerçekleştirildiği modern pazaryeri inşaatında çelik çatı yüksekliği en düşük olan noktada 4,5 metre en yüksek olan noktada ise 7 metre olarak belirlenerek, pazarı kullanacak olan esnaf ve vatandaşlar için ferah ve havadar bir ortam oluşturulması sağlanmış olacak.”