AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin ve DEVA Partisi Düzce İl Başkanı Murat Caymaz, Düzce’de görev yapan yerel ve ulusal basın mensuplarının gününü unutmadı.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayımlayan Keskin, şu görüşlere yer verdi: “Başta Düzce’mizde görev yapan ve kar, yağmur, çamur demeden, gece gündüz çalışan tüm gazeteci kardeşlerimin bu anlamlı gününü en içten dileklerimle kutluyorum. Gazeteci kardeşlerimiz çağın en dinamik mesleklerinden birini yapmaktadırlar. Gazetecilik mesleği, insanlara haber ve bilgi akışı sağlamak gibi çok yönlü bir misyonu içermektedir. İlkeli, doğru ve tarafsız bir şekilde çalışarak halkın haber alma hakkını sağlayan ve toplumun genel talep ve görüşlerini kamuoyuna yansıtma görevini üstlenen, vatandaş ile yönetim arasında köprü vazifesi gören basın mensuplarımız, bu yönüyle milletin duygularına tercüman olmaktadırlar. Bu duygu ve düşüncelerle başta ilimizde görev yapan yerel ve ulusal gazetecilerimiz olmak üzere tüm basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü içtenlikle kutluyorum. Basın mensuplarınıza sağlık, mutluluk ve başarı dolu çalışma hayatı ile meslek hayatlarında başarılar dilerim.” 

“DEMOKRASİNİN VAZGEÇİLMEZ YAPI TAŞI”

DEVA Partisi Düzce İl Başkanı Murat Caymaz ise mesajında şu ifadeleri kullandı: “Basın mesleğinde çalışanlar ile işverenleri arasındaki ilişkilerin ve çalışma koşullarının düzenlenmesine ilişkin, 212 Sayılı Yasanın, yürürlüğe girdiği tarih olan 10 Ocak 1961 günü, ülkemizde her yıl "Çalışan Gazeteciler Günü" olarak kutlanmaktadır. Demokrasinin vazgeçilmez yapı taşlarından biri olan özgür basın, halkın bilgilenme ve haber alma hakkının en etkili aracıdır. Teknolojik gelişmelerin hızı, çeşitliliği bilgiye ve habere erişimi kolaylaştırmakta, tarafsız doğru, ilkeli, haberciliğin önemi her geçen gün daha da artmaktadır. Basın mensuplarının vatandaşlarımızı bilgilendirirken tarafsızlık ilkesine, meslek etik kurallarına uymaları, hak ve özgürlüklere saygı göstererek toplumsal sorumluluğu gözetmeleri büyük önem arz etmektedir. Zorlu koşullarda dahi mesai mefhumu gözetmeksizin görevlerini yerine getirerek kamuoyunun doğru ve tarafsız olarak bilgilendirilmesinde önemli rol oynayan tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, aileleriyle birlikte daha nice mutlu, sağlıklı ve başarılı yıllar dilerim.”

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayımlayan İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay ER basın çalışanlarının, bu özel günlerini kutladı.

Yunus Özay ER, yapmış olduğu: “Kuvvetler ayrılığı prensibinin ve dolaysı ile demokrasinin önemli unsurlarından olan basınımız; kamuoyunu bilgilendirmek, vatandaşlarımızla kurumlar arasındaki ilişkilerin geliştirilmesine yardımcı olmak, vatandaşlarımızın haber alma hakkını tarafsız, ilkeli ve sorumlu gazetecilik anlayışıyla yerine getirmekte, ülkenin tarafsızlığı ve bağımsızlığı için çok önemli sorumluluklar taşımaktadır.

Bu sorumluluklarını yerine getirme adına bir haberin dahi saatlerce peşinde koşup kamuoyunun vicdanını aydınlatma adına yoğun cabalar saferden basın mensuplarımız, zor şartlarda ve sorumluluk duygusu içinde toplumumuzu bir taraftan gelişen olaylar karşısında aydınlatırken bir taraftan da halkımızın talep ve beklentilerini yansıtarak önemli bir kamu görevini yerine getirmektedir.

Bu bağlamda Kamuoyunun aydınlatılması ve bilgilendirilmesi için her şartta görevleri peşinde koşan, mesleğinin zor şartlarına rağmen mesai kavramı gözetmeksizin hizmet eden, başta Düzce basınının emekçileri olmak üzere bütün basın çalışanlarının ve gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, meslek hayatlarındaki başarılarının devamını dilerim” diye konuştu.