Düzce’de okul servisi ücretlerinin artması ile birlikte, öğrencilerin Düzce Belediyesi Ulaşım A.Ş’nin otobüslerine yönelmesi, özellikle sabah ve akşam saatlerinde otobüslerde yoğunluk oluşturuyordu. Düzce Belediyesi, bu yoğunluğa karşı ek seferler düzenlese de sorunun önüne geçilemedi. Artan şikayetleri dikkate alan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, yapılan fiyat araştırmasının ardından BMC firması ile anlaşarak toplam da 120 yolcu kapasiteli 10 adet büyük otobüs aldı.

ESER: DÜZCE’Yİ YENİ YAŞAM ALANLARI İLE BULUŞTURACAĞIZ ESER: DÜZCE’Yİ YENİ YAŞAM ALANLARI İLE BULUŞTURACAĞIZ

Bugün ilk seferlerine başlayan otobüsler için Düzce Belediye meydanında tören düzenlendi. Törende yeni otobüsler için kurban kesimi ve törene katılanlara ikramlarda bulunuldu.

Törene Düzce Valisi Selçuk Aslan, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir,  Düzce AK Parti İl Başkanı Hasan Şengüloğlu, Düzce Belediyesi Başkan Yardımcıları, İl Genel Meclis Başkanı Fazlı Koç ve diğer protokol üyeleri katıldı.

Törenin ardından Öncü Haber mikrofonuna konuşan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “Mahalle toplantıları yaptığımız esnada, mahalle sakinlerinin, bizden iki konuda talepleri oldu. Bunlardan birisi otobüslerle ilgiliydi. Sabah ve akşam saatlerinde yoğunluktan dolayı otobüslerin yetmediği ve ayakta kaldıklarını ifade etiller. Biz de bunun üzerine bir çalışma yaparak, 10 büyük otobüs aldığımız ve bu otobüsleri belirli hatlara soktuğumuz zaman bu sıkıntının aşılacağı söylendi. 10 büyük otobüsü devreye aldık ve toplam olarak baktığımızda, Düzce Belediyesi envanterinde; 124 adet 6 metre, 10 adet 8.5 metre, 5 adet 18 metre, 21 adet 12 metre otobüs var. Filomuz gerçekten güçlü bir hale geldi. Biz bu sistemi kurarken, ortalama olarak 22 bin yolcumuz vardı, ama şuan ki geldiğimiz aşamada yolcu sayısı 50 bin oldu. İnşallah bu 10 otobüs bizi rahatlatacak, yetmezse 10 tane daha alırız. Vatandaşlarımız rahat olsunlar” diye konuştu.