Düzce'nin Yığılca ilçesinde Ramazan Bayramı tatili dolayısıyla Sarıkaya Mağarası'na ücretsiz kültür turları düzenlendi.

Kireç taşlarıyla oluşmuş sarkıtlar ve içinde barındırdığı şelaleleriyle dikkati çeken Sarıkaya Mağarası, bayram tatilinde de ziyaretçilerden ilgi gördü.

Ekran Görüntüsü 2024 04 15 115532

Yığılca Belediyesi’nden ücretsiz servis

Yığılca Belediyesi’nce ücretsiz servislerle götürülen ziyaretçiler, hep birlikte gezerek mağaranın güzelliklerini keşfetti. Misafirlere çeşitli ikramlar da sunuldu.

Yığılca Belediye Başkanı Selami Savaş, mağaranın ilçenin ve Türkiye'nin önemli turizm değerlerinden biri olduğunu belirterek, bayram tatilinde yoğunluğun artmasının kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

Ekran Görüntüsü 2024 04 15 113621

YAVRU BOZ AYININ GÖRÜNTÜLERİ SOSYAL MEDYADA VİRAL OLDU YAVRU BOZ AYININ GÖRÜNTÜLERİ SOSYAL MEDYADA VİRAL OLDU

Sarıkaya’ya Genel Sekreter Şen dokunuşu

Öte yandan Düzce İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hayri Şen’in titiz çalışmaları ile Sarıkaya Mağarası’na ulaşım sağlayan yol genişletilerek asfaltlanırken, turizm açısından birçok eksiklik de giderildi. Yine mağaranın girişine yerleştirilen tuvalet ve oturma alanları gibi sosyal donatılar gelen ziyaretçilere kolaylık sağlıyor. Düzce İl Özel İdaresi’nin Sarıkaya Mağarası’nın daha cazip bir turizm destinasyonu haline getirilmesi için yeni projeler üzerinde çalıştığı ve bu çalışmaları bizzat Genel Sekreteri Hayri Şen’in koordine ettiği bilinirken, mağaranın ülke çapında tanıtımı için Düzce Valiliği, Yığılca Belediyesi ve ilgili tüm paydaşların topyekun seferberliği devam ediyor.