Önümüzdeki 31 Mart yerel seçimlerine yönelik adaylık sürecinde, Düzce siyaseti de kızışmaya başladı. Bugün KYK Konferans salonunda düzenlenen aday tanıtım toplantısında konuşan MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu, rakiplerine adeta gözdağı verdi.

Whatsapp Image 2024 02 24 At 14.45.48 (1)

“Aday listelerimizi yaptığımız istişareler sonucunda oluşturduk”

MHP Düzce il başkanı olarak aday listelerini il yönetimi ile yaptıkları istişareler ile hazırladıklarının altını çizen Caboğlu,  “Hiçbir kararı ‘ben il başkanıyım, ben ne dersem o olur ‘diyerek almıyorum. Genişletilmiş ve derinleştirilmiş istişareler yapıyoruz. Teşkilatımızın her bir ferdinin fikirlerini alıyoruz. Bu aday listesi, emin olun ki geniş çaplı istişarelerle, burada fotoğraf vermesini uygun görmediğim değerli isimlerin fikirlerine başvurarak, vatandaşlarla konuşarak oluşturuldu.” İfadelerini kullandı.

Whatsapp Image 2024 02 24 At 14.45.48

“Düzce için diğer partilerle birlikteliği sağlayamadık”

Mustafa Keskin’in AK Parti İl Başkanı olduğu dönemde Düzce için siyasette birlik sağlamaya çalıştığını hatırlatan Caboğlu,  “Mustafa Keskin’in Ak Parti İl Başkanı olduğu dönemde, Siyasi Parti İl Başkanlarına çağrıda bulundum, ‘gelin siyasette birliği sağlayalım’ dedim. WhatsAapp grubu kurduk, İl Başkanlarının tamamı vardı. İnanın bana, grupta herkes kendi partisini ön plana çıkarmaya çalıştı ve birliği sağlayamadık” ifadelerine yer verdi.

Whatsapp Image 2024 02 24 At 14.45.49 (1)“Bedava vaatlerde bulunan adaylar var”

Bir siyasi partinin Düzce Belediye Başkan Adayının Küçük Sanayi Bölgesi’nde inşa edilen işyerlerini bedava dağıtacağı vaadinde bulunduğunu söyleyen Caboğlu, “Küçük Sanayi Sitesi’nde yapılan dükkanları bedava vereceğini vaat eden adaylar duyuyorum. ‘Sen bedavaya alışkın olduğun için bedava vaatlerde bulunuyorsun heralde?’ Diyerek yüklendi” diye konuştu.

Whatsapp Image 2024 02 24 At 14.45.49 (4)

"ÇOK YOĞUN BİR TRAFİK AKIŞI VAR" "ÇOK YOĞUN BİR TRAFİK AKIŞI VAR"

“Yılmaz Eser diğer adaylarla kıyaslanamaz”

MHP Düzce Belediye Başkan Adayı Yılmaz Eser’in diğer partilerin Belediye Başkan adayları ile kıyaslanamayacağını belirten Caboğlu, “Devletimiz Düzce’ye gerekli yatırımı zaten yapar. Belediye Başkanlarının görevi, devletin yaptığı yatırımları doğru organize etmek, bakımını ve yollarını yapmaktır.” açıklamalarında bulundu.

HABER: Savaş ARI