AK Parti Düzce Milletvekili Ercan Öztürk, geçtiğimiz günlerde Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’nun Düzce’ye gelişiyle ilgili Öncü Haber mikrofonuna değerlendirdi. Öztürk, “Sayın Bakanımızın buraya teşriflerinden önce biz kendisini birkaç sefer ziyaret ettik. Hatta Düzce heyeti olarak en son mecliste bir aradaydık. Buraya gelirken ne isteyeceğimizi bilerek geldi.” dedi. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü için ise “Faruk Özlü’nün de çalışmalarını görüyoruz. Düzce halkı da görüyor. Belediye Başkanından ziyade Düzce’nin her sorunuyla ilgilenen bir değeri.” açıklamalarında bulundu.

Düzce’nin AK Parti Milletvekili Ercan Öztürk, Öncü Haber mikrofonuna özel açıklamalarda bulundu. Düzce'nin sorunlarını çözmek için Ankara'da olduğunu söyleyen Öztürk, "Düzce’nin sorunlarını çözmek için oradayım. Kendi özelimde şunu söyleyeyim. Ben evimi taşımadım. Çocuklarım hala burada eğitim görüyor. Sağlık hizmetlerini de burada görüyor. Bizim önemsediğimiz kadar başkası önemser mi bilmiyorum.” ifadelerini kullandı.

1Ff

YÜRÜTÜLEN ÇALIŞMALAR YERİNDE İNCELENDİ YÜRÜTÜLEN ÇALIŞMALAR YERİNDE İNCELENDİ

“Düzce’nin kronikleşmiş ne kadar sorunu varsa önümüze alıp teker teker kapatmak istiyoruz”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’nun Düzce’ye gelişini değerlendiren Öztürk şöyle konuştu: “Sayın Bakanımızın buraya teşriflerinden önce biz kendisini birkaç sefer ziyaret ettik. Hatta Düzce heyeti olarak en son mecliste bir aradaydık. Buraya gelirken ne isteyeceğimizi bilerek geldi. Yığılca yolu inşaat sezonu açıldığında başlayacak. Köprü ve viyadüğü halletmiş olacağız. Akçakoca yolunda bir şerit arttırma olacak. Onu kamulaştırma çalışmaları projeye girdi. Orada 3 tünel 1 tane viyadük var. Şu andaki kurla 7 milyarlık bir yatırım orası. Ama orada maliyet fazla diye duracak hali yok. Bizim yapmak istediğimiz hızlandırıp yol konusunu gündemden çıkarmak. Düzce’nin kronikleşmiş ne kadar sorunu varsa önümüze alıp teker teker kapatmak istiyoruz.”

“Karayollarının yükünü de azaltacak”

Türkiye’nin politikasının 2030’lu yıllara kadar Türkiye’nin her noktasına demiryolları yapabilmek olduğunu dile getiren Öztürk, “Düzce’yi daha erken bu hizmetten faydalandırmak için çalışma yapıyoruz. Düzce’de okuyan öğrencilerimizin birçoğu Adapazarı’nda, İzmit’te, İstanbul’da okuyorlar. Bu çocuklarımız evlerine daha rahat güvenle gidip gelmesi için barınma problemi yaşamasın diye yapmak istiyoruz. Karayollarının yükünü de azaltacak. Hem de OSB’lerin yük taşıması noktasında yardımcı olacak. Ulaştırma Bakanlığı bunu üzerine çalışıyor.” ifadelerine yer verdi.

Halkın önüne çıkacak adaylarla ilgili herhangi bir etkisinin olup olmadığı sorusuna Öztürk şöyle cevap verdi: “Fikrimiz soruluyor ama vatandaş önemli. Halk oylamaları, kamuoyu anketleri yapılıyor. Hem teşkilat hem de halkın eğilimine bakılıyor. Halkın teveccüh gösterdiği birisini olmasın deme gibi bir durum yok. Halka rağmen siyaset olmaz. Dolayısıyla vatandaşın sesini iyi dinleyin. Bizim de görevimiz bu zaten.”

“En son anketlerden anladığımız Düzce özelinde oyumuzu arttırdığımızı düşünüyoruz”

Fermuar sistemiyle CHP’den bir milletvekilinin çıktığını dile getiren Öztürk, “Aslında biz bir vekil CHP’ye vermedik. Fermuar sistemi oldu. Bizim tarafta bir ittifak yoktu. Vatandaşın bir uyarısı olarak almak lazım. Biz bu dönemdeki çalışmalarımızı bu doğrultuda tutmaya çalışıyoruz. En son anketlerden anladığımız Düzce özelinde oyumuzu arttırdığımızı düşünüyoruz. Biz vatandaşı daha fazla dinlemeye çalışıyoruz. Dr. Faruk Özlü’nün de çalışmalarını görüyoruz. Düzce halkı da görüyor. Belediye Başkanından ziyade Düzce’nin her sorunuyla ilgilenen bir değeri.” açıklamalarında bulundu.

Konuşmasına hastane yerinin alınmasında Düzce Belediyesi’nin kendi yerlerini de hazineye devrettiğini belirterek devam eden Öztürk şu ifadeleri kullandı: “Eğitim yapmakla alakalı bu kadar çok ilgilenen belediye başkanı görmedim.  Kendi özelimde şunu söyleyeyim. Ben evimi taşımadım. Çocuklarım hala burada eğitim görüyor. Sağlık hizmetlerini de burada görüyor. Bizim önemsediğimiz kadar başkası önemser mi bilmiyorum.”

2Ff

“Karşılıklı anlayış içinde yarıştık”

AK Parti’nin MHP’yle bir kader birliği yaptığını vurgulayan Öztürk, “Bizim ittifakımız 3 bakan sen al, 2 bakan ben alayım diye değildi. Ülkenin geleceğiyle alakalı bir ittifakımız var. Karşılıklı anlayış içinde yarıştık. İnşallah bu seçimde de bunu yapmak istiyoruz.” dedi.

Öztürk, Mehmet Keleş’in İYİ Parti’den belediye başkan adayı olmasıyla ilgili ise şöyle konuştu: “Mehmet Keleş gerçeği Düzce’de vardır. Seveni de vardır. Son dönemdeki siyasi savrulmasını halkın okuduğunu görüyorum. Vatandaşımızın kendi hayatında savrulan insana teveccüh göstermeyeceğini düşünüyorum.”