DÜZCE'NİN GÜNDEMİ GELECEK OLMALI, KUZEYBATI ÇEVRE YOLU NE OLACAK? DÜZCE'NİN GÜNDEMİ GELECEK OLMALI, KUZEYBATI ÇEVRE YOLU NE OLACAK?

Anadolu'da toprağın bereketini, kültürel birikimi ve ellerin becerisini yeniden keşfederek insanlığın hizmetine sunmayı amaçlayan "Anadoludakiler" Projesi düzenlenen programla tanıtıldı.

Thumbs B C Ec406245262630Ed7Aa7721De607Ed6B

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Anadoludakiler Sergisi ve Tanıtım Programı, İstanbul Atatürk Kültür Merkezi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır ve çok sayıda davetlinin katılımı ile gerçekleştirildi.

“Anadoludakiler” Tanıtıldı, Yerel Üretim Ve Kalkınmaya Yönelik “Anadoludakiler Destek Programı” İlan Edildi Google Chrome 2.07.2024 12 19 45

Emine Erdoğan’ın himayesinde, “Bereket, Birikim ve Beceri” mottosuyla hayata geçirilen projenin tanıtım programına MARKA Yönetim Kurulu Başkanı Düzce Valisi Selçuk Aslan ile Doğu Marmara Kalkınma Ajansı koordinasyonunda Düzce’den zanaatkarlar ve üreticiler de katılım sağladı.

“Anadoludakiler” Tanıtıldı, Yerel Üretim Ve Kalkınmaya Yönelik “Anadoludakiler Destek Programı” İlan Edildi Google Chrome 2.07.2024 12 19 57

Düzce’ye “Anadoludakiler Destek Programı” müjdesi

Programın açılış konuşmasını yapan Kalkınma Ajansları Genel Müdürü Ahmet Şimşek, ‘SOGEP-Anadoludakiler’ programının içeriğine ilişkin bilgilendirmelerde bulundu.

Programda, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, “Anadoludakiler” hareketi kapsamında, 81 ilin tamamında, Kalkınma Ajansları ve GAP Bölge Kalkınma İdaresi tarafından yerel üretim ve kalkınmaya yönelik “Anadoludakiler Destek Programı” müjdesini verdi. Bakan Kacır, projeleri başarılı olan girişimciler, kooperatifler, usta ve zanaatkarların destekleneceği program ile ilgili “Yerel Kalkınma Hamlesi vizyonumuz doğrultusunda; yerel üretim değerlerimizi yenilikle buluşturan, geleneksel değerlerden beslenen, sanayi ve teknolojiden güç alan bir yerel kalkınma modelini adım adım hayata geçireceğiz. Bölgesel potansiyelleri keşfederken, yerel ekonomilerimizi canlandırıyoruz. Bölgeler arasındaki eşitsizliği azaltırken; her kesimden insanımızın yaşam kalitesini yükselterek topyekûn kalkınmayı hep birlikte tesis ediyoruz.” dedi.

Anadoludakiler Projesi; toprakların tarımsal bereketinin, mutfak kültürünün kilerleri dolduran birikiminin, zanaatkârların becerilerinin çeşitliliği ve zenginliğinin hikâyelerle görünür kılınmasını; girişimciler ve kooperatifler için yenilikçi girişim fırsatlarının ortaya çıkarılmasını hedefliyor.

Editör: Liva Ünsal