2023 yılında Düzce Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün temizlik ile atık toplama çalışmalarını içeren raporda, bakanlıktan hibe alınarak 85 hanenin doğalgaz dönüşümlerinin yapıldığı belirtildi.  

İl genelinde ana arter, cadde ve sokaklar, haftalık ortalama 25 km uzunluğundaki hat yıkandı. Haftanın 6 günü pazaryerlerinde esnafların tezgahlarını toplamasının ardından 4 kişilik ekiple süpürme ve tazyikli su ile yıkama çalışması gerçekleştirildi.

Temizlik Işleri (11)

Periyodik olarak temizleniyor

56 mahalle genelindeki tüm çocuk parklarının haftalık ve düzenli olarak temizlendi. D-100 Karayolu, D-655 Akçakoca Yolu ve Kuzey Çevre Yolu üzerinde bulunan üst geçitlerin temizliği de periyodik olarak sürdürüldü.

Çöp konteyner talebi olan mahallelere 507 adet konteyner yerleştirilmesini sağladı. Bin 500 adet iç mekan atık kutusu teminini sağladı. 300 adet iç mekan, 6 adet dış mekan atık pil toplama noktası oluşturularak 980 kilogram atık pil toplama işlemini gerçekleştirdi. Bin 400 kilogram atık ilacın toplanarak bertaraf edilmesine katkıda bulundu.

Temizlik Işleri (8)-1

Sıfır atık eğitimi verildi

YANGINI HASTANE ÇALIŞANLARI SÖNDÜRDÜ YANGINI HASTANE ÇALIŞANLARI SÖNDÜRDÜ

Lokantalar ve hazır yemek üreten tesisler olmak üzere bitkisel atık yağ çıkan işletmelerden elde edilen 14 ton atık yağın da bertarafını yaptı. Okullarda 3 bin 200 ilkokul öğrencisine ulaşılarak sıfır atık eğitimleri verilmesini sağladı.

460 bin ton hafriyat toprağı, inşaat ve yıkıntı atığının bertarafına imkan sağlayan müdürlük, toplam 543 ruhsatlı inşaat kazısını da denetlenme görevini yerine getirdi.