Düzce Üniversitesi Genç Yeryüzü Doktorları Topluluğu, Adıyaman’da TOKİ Akşemseddin İlkokulu’na kırtasiye seti ve hijyen kiti gönderdi.

1-155

Topluluk Başkanı Esma Eren, yaptıkları proje kapsamında deprem bölgesi Adıyaman’a gittiklerini belirtti. Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depreminin birçok ili etkilediğini ifade eden Esma Eren, “Okul çağındaki çocukların eğitimine bu şartlarda ara vermesinden ve yaşananlardan dolayı okula adaptasyonda zorlanmalar gözlemlendi. Biz de bu bağlamda Düzce Üniversitesi Genç Yeryüzü Doktorları Topluluğu olarak sosyal sorumluluk projesi yaptık ve bu amaçla Adıyaman ilimizin merkez TOKİ Akşemseddin İlkokulu’nda öğrenim gören 1.ve 2. sınıf öğrencilerine kırtasiye seti ile 3. ve 4. sınıf öğrencilerine ise hijyen eğitimi eşliğinde hijyen kitleri dağıtımı yaptık. Bu şekilde depremden etkilenen öğrencilerle beraber eğlenceli vakitler geçirerek bir nebze olsun onlara depremin izlerini unutturmaya çalıştık.” açıklamalarında bulundu.

2-180

BİRİ ENGELLİ 4 KİŞİ YARALANDI… BİRİ ENGELLİ 4 KİŞİ YARALANDI…

Ayrıca Eren, bu projede de başka projelerde de kendilerini destekleyen Düzce Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’na, topluluğun günlük iaşe ve şehir içi ulaşımına destek sağlayan Adıyaman Bölükyayla Belediye Başkanlığı’na ve tüm gönüllülere teşekkür etti.