Caboğlu, “CHP Düzce Milletvekili Talih Özcan, cumhur ittifakı dışında olmasına rağmen, gönderdiği tebrik mesajı ile camiamızın Ramazan Bayramını kutladı. Biz aynı hassasiyeti Cumhur İttifakı ortağımız olan AK Parti Düzce Milletvekillerinden ve İl Yöneticilerinden de bekliyorduk” dedi. Kaynaşlı Belediyesi’ndeki devir teslim töreninde eski Belediye Başkanı Birol Şahin’in, MHP Bolu Milletvekili İsmail Akgül arasındaki gerginliğe de değinen Caboğlu, “Burada vatandaşlarımız bize itimat etmiş ve belediyeyi bize teslim etmiş, şimdi ise o densizin yapmış olduğu açıklamalara Kaynaşlılı vatandaşlarımızın ciddi bir tokat attığını gördük” diye konuştu.

MHP’nin Ramazan Bayramının ikinci gününde parti binasında yapılan bayramlaşma törenine partinin il Başkanı İlhami Caboğlu’nun yanı sıra, İl Yönetimi, İlçe ve Belde Yöneticileri, Cumayeri Belediye Başkanı Mustafa Koloğlu, Gölyaka Belediye Başkanı Muzaffer Coşkun, Kaynaşlı Belediye Başkanı Eftal Altundal, Beyköy Belediye Başkanı  Fatih Ocak ile çok sayıda partili katıldı.

Whatsapp Image 2024 04 11 At 15.46.13 (1)

Whatsapp Image 2024 04 11 At 15.47.01

Saygı duruşu ve İstiklal Masrşı’nın okunmasının ardından başlayan bayramlaşma programında, partinin Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin Ramazan Bayramı Mesajı ve CHP Düzce Milletvekili Talih Özcan’ın partiye gönderdiği tebrik mesajı okundu.

Whatsapp Image 2024 04 11 At 15.46.11 (3)

Caboğlu ittifak ortağı AK Parti’ye sitem etti

Programda konuşma yapan İl Başkanı İlhami Caboğlu, partiye Ramazan Bayramı Tebrik Mesajı göndermeyen Cumhur İttifakı Ortağı AK Parti Düzce Milletvekilleri ve İl Başkanı Hasan Şengüloğlu’na sitem etti. Caboğlu, “Bugün Ramazan Bayramı dolayısıyla bir aradayız. 2 aydan beridir sahada, seçim süreciyle mücadele ediyoruz. Özellikle vurgulamak istediğim bir husus var, Düzce CHP Milletvekili Talih Özcan’nın bayram tebrikini gördüğüm zaman gerçekten çok duygulandım. Biliyorsunuz ki Cumhur İttifakından bahsederiz, nezaketten bahsederiz. Düzce’nin sadece Talih Özcan vekili yok, 3 tane milletvekili var. Özellikle bunu vurgulamak istiyorum, bazı zamanlarda insanlar bazı şeyleri ihmal edebilirler, hele ki Cumhur İttifakında ve Düzce Milletvekili olup bu tip durumlarda nezaketen dahi olsa, bayram tebriklerini yayınlamamanın usulen çok doğru olduğu kanaatinde değilim. Seçim dönemi bitti, artık hizmet dönemi başladı” şeklinde konuştu.

Whatsapp Image 2024 04 11 At 15.46.13

“Cumhur itifakı olarak seçmenin mesajını anladık”

31 Mart  yerel seçimlerinde ekonomik, emekli maaşları ve politik konulardan seçmenlerin Cumhur İttifakına bir mesaj verdiğinin altını çizen Caboğlu, “Seçimlerde her zaman söylerim, bazı figüranlar ortaya çıkar ve ilkesiz bir şekilde söylem geliştirirler. Özellikle seçim döneminde Düzce’de bu durumu görmüş olduk. Biz Cumhur İttifakı olarak, seçmenin verdiği mesajı almamış veya alamamışsak, önümüzdeki seçim dönemlerinde biraz daha sıkıntılı olacağını, sahada görmüş olduğumuz bu durumdan Teşkilat olarak önce kendimizi ve Cumhur İttifakını bu yönde uyarma zorunluluğumuz var. Bu seçimin kazananı milletimiz olmuştur” ifadelerini kullandı.

Whatsapp Image 2024 04 11 At 15.46.57

“O densiz Kaynaşlı halkından yerel seçimlerde tokat yedi”

Kaynaşlı Belediyesi’ndeki devir teslim töreninde eski Belediye Başkanı Birol Şahin ve MHP Bolu Milletvekili İsmail Akgül arasında yaşanan gerginliği de masaya yatıran Caboğlu’nun Şahin’e tepkisi büyük oldu. Kaynaşlı halkının yerel seçimlerde Birol Şahin’e gereken dersi verdiğini savunan Caboğlu, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Kaynaşlı’da halkımız 5 sene önce MHP’den yana tercihini kullanmış, yapılmış olan bazı açıklamalardan sebep Sayın Genel Başkanımızın talimatıyla bu şahıs partiden ihraç edilmişti. 5 yıl çok sancılı ve sıkıntılı bir süreç olarak geçti. Burada vatandaşlarımız bize itimat etmiş ve belediyeyi bize teslim etmiş, şimdi ise o densizin yapmış olduğu açıklamalara Kaynaşlılı vatandaşlarımızın ciddi bir tokat attığını gördük. Kaynaşlı tekrar MHP’yi tercih ederek, öyle bir tokat atmış ki cevabın hepsi oradadır. Devir teslimde sancılı bir durum yaşandı, Biz MHP Teşkilatı olarak nefretle kınıyoruz.”

Whatsapp Image 2024 04 11 At 15.46.59 (1)

“AK Parti Akçakoca’da alınan sonuçlardan herhalde hoşnuttur”

Yerel seçimlerde Cumhur ittifakının Akçakoca Belediyesi’ni kaybetmesinin sorumlusu olarak AK Parti’yi gösteren Caboğlu son olarak, “İttifak ortağımız Akçakoca’dan alınan sonuçlardan herhalde hoşnutlardır! Ben bunu nereden anlıyorum, almış olduğumuz belediyelerde yapmış oldukları itirazlardan anlıyorum. Ben hep söyledim, Biz MHP olarak aynı desteği ittifak ortağımızdan almış olsaydık, oylar eşit olsaydı dahi biz derdik ki bu duruşa ve desteğe belediye onların olsun derdik, onlar diyemediler. Aynı şekilde 2018 yılında aynı sıkıntıyı yaşadık ama biz tekrardan sahaya indik Cumhur İttifakı adına Sayın Cumhurbaşkanımıza oy istedik. Tabiki oy isterken kendi seçmenimize biraz daha mesai harcama ve izah etme durumunda kaldık. MHP’de nefsi bir durum olmadığını, İttifak ortağımızda nefsi bir durum olduğunu açık ve net bir şekilde söylüyorum” açıklamalarında bulundu.

FİKRET ALBAYRAK’I MAKAMINDA ZİYARET ETTİ… FİKRET ALBAYRAK’I MAKAMINDA ZİYARET ETTİ…

HABER: Savaş ARI

KAMERA: ZEKİ AŞIKOĞLU