Düzce Yığılca yolunda kamyon ve tırların yola toz dökerek, tehlike arz ettiğini iddia eden bir vatandaş Öncü Haber Whatsapp İhbar Hattı’na kasasındaki malzemeyi dökerek ilerleyen bir kamyonun görüntülerini paylaştı.

Düzce Yığılca yolunda ağır tonajlı aracın toz bulutu eşliğinde ilerlediğini belirten vatandaş, “Düzce Yığılca yolunda bir nakliye firmasına  ait araç kara yoluna sürekli bu şekilde zarar veriyor. Araçlarla arkasından ilerlemiyoruz. Akyazı sapağında trafik jandarma vardı onlara da söyledim, ilgilenmediler. Söylediğim halde, gördükleri halde ters yöne gittiler. Bu araçlar yüzünden yolumuz güvenli değil. Neler çektiğimizi yetkililer görsün istedim.” ifadelerini kullandı.

Ekran Alıntısı-105

KAR KALINLIĞI 5 SANTİMETREYİ BULDU KAR KALINLIĞI 5 SANTİMETREYİ BULDU

‘Vatandaşlık görevimi yaptım.’ diyen vatandaş duyduğu rahatsızlığı şu şekilde dile getirdi: “Dün yaşandı bu olay. Tehlike arz ediyor. Sollama yapamıyoruz. Jandarma söyledim ama ilgilenmediler. Arkalarından gidecekler sandım. Ters yöne gittiler. Bunu vatandaşlık görevim olarak haber vermek istedim. Sadece o gün değil. Her zaman bu yolu kullanıyorum. Bu duruma daha önce de rastladım. Bu devirde araba almak zor. Arabamıza yazık oluyor. Yollar hep ince ince toz oluyor. Tırlar toz malzeme taşırken arka kapaklarını tam kapatmıyorlar. Ondan dolayı toz oluyor.”