Akçakoca Belediyesi’nin mali durumu ve İSKİ Kanunu ile ilgili Akçakoca Belediye Başkanı Fikret Albayrak, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’yla görüşme gerçekleştirdi. Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, kendisinin hazırlayıp sunduğu ‘Yorumluyorum’ programında, bu görüşmenin içeriğini anlatarak,  Akçakoca’nın hak ettiği yere gelebileceğini kaydetti.

Vekil Talih Ozcandan Bas Sagligi Mesaji 115053 20231223

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile koordinasyonu başlattığını duyurdu”

CHP Düzce Milletvekili Talih Özcan’ın sahaya inerek Düzce’de CHP’ye bakış açısının değiştiğini dile getiren Ünsal, “Akçakoca CHP'li Belediye Başkanı Fikret Albayrak, CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın İmamoğlu'yla CHP Düzce Milletvekili Talih Özcan'ın temaslarından sonra bir görüşme gerçekleştirdi. Talih Özcan, Düzce'nin geneli noktasında İSKİ ile ilgili meseleleri görüşmüştü. Kurban bayramında Fikret Albayrak farkı ortaya çıkacak. Bu arada arıtma ve diğer konularda İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile koordinasyonu başlattığını duyurdu. Bunlar çok güzel şeyler, Düzce muhafazakar kimlikli bir yer. Cumhuriyet Halk Partisi'ne oy vermeyen bir yerdi. Talih Özcan sahaya indiği zaman, o eski CHP kafasından sıyrılan zihniyette, halka tepeden değil de, halka baktığı yerden bakan bir CHP noktasına gelmeye başladı. Özellikle Kadim Durmaz Tokat milletvekili Düzce'ye ziyarete geldiğinde, ‘Sizin gibi insanlar olduğu sürece, Cumhuriyet Halk Partisi'ne oy verilebilir.’ dedim.”

Fikret Albayrak-2

“Akçakoca Belediyesi'ni ayağa kaldırmalı”

Akçakoca Belediyesi'ni canlandırma adına, bir seferberliğin olması gerektiğini vurgulayan Ünsal, “Düzce'de Cumhuriyet Halk Partisi oy alabilir ve milletvekilliğinde bir yerel yönetimlerde söz sahibi olabilir. Olacak öyle görünüyor; ama burada en büyük espri şu; Sayın Özcan ve Albayrak şu anda vitrindeki isimler. Talih Özcan Düzce'de ki İSKİ ile ilgili gerek arıtma ve diğer yatırımların koordinasyonunu yapıp, neticelendirebilir. Cumhuriyet Halk Partisi, burada çok güzel bir ivme yakalayabilir. CHP'li belediyeler karınca kararınca batak halde olan, bitik halde olan hiçbir ünitesi hiçbir biriminde, hiçbir faaliyet olmayan ve adeta bitkisel ölüme giren Akçakoca Belediyesi'ni canlandırma adına, bir seferberlik yapmalı. Akçakoca Belediyesi'ni ayağa kaldırmalı. Cumhuriyet Halk Partisi eğer iktidar olmak istiyorsa, yerel seçimlerde ve genel seçimlerde varlığını hissettirmek istiyorsa, bunu yapmalı. Milletvekillerinin 2 yıl görev yaptığında, milletvekili emeklilik hakkını elde ediyor. Bu hak elde edildikten sonra, 2025 yılının Eylül ayından sonra, bu memlekette erken seçim konuşulmaya başlanır. 2026 yılında da erken seçim gündemi, Türkiye'nin gündemine oturur gibi görünüyor.” ifadelerine yer verdi.

Ekrem Imamoglu R Eto Q

“İnşallah güzel şeyler kazanacağız”

UZMANINDAN DÜZCELİ VATANDAŞLARA “HAVUZ” UYARISI UZMANINDAN DÜZCELİ VATANDAŞLARA “HAVUZ” UYARISI

Akçakoca’nın bu yaz güzel yerlere geleceğini belirten Ünsal, “Bu arada Sayın Özcan'ın temaslarında inşallah güzel şeyler kazanacağız. Akçakoca bu bayram ve bu yaz belediye başkanı Fikret Albayrak'ın gayreti, samimiyetiyle Cumhuriyet Halk Partili belediyelerin de Akçakoca'ya dokunmasıyla beraber bu yaz Akçakoca'da hakikaten güzel bir ortam yaşayacağımızı umut ediyorum. Görünen köy kılavuzu istemez.”

PROGRAMIN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN;

Editör: Tuğba Aksoy