Düzce’de temizlik kültüründen bihaber olanlar ya da duyarsızlığı marifet sayanlar yüzünden doğal güzellikler kirlilikten kurtulamıyor.

Whatsapp Image 2024 06 24 At 15.20.20

Turizmde en iyi noktalara gelmek için çaba gösterilen bir süreçte sahil ve mesire alanları başta olmak üzere şehrin aynası konumundaki gözde adreslerin sorumsuzlar yüzünden gelişigüzel kirletilmesinin bedeli ağır oluyor. Kurban Bayramı tatilinde büyük rağbet gören ve yaz sezonu dolayısıyla ziyaretçi akınının giderek arttığı Akçakoca’da belediye tarafından günler önce yapılan temizliğin yerinde şu günlerde yeller esiyor.

Whatsapp Image 2024 06 24 At 15.20.57

Sahillerde deniz, kum ve güneşin tadını doyasıya çıkartan binlerce vatandaş arasında yine çöplerini toplayıp ait oldukları yer olan konteynerlere atmak yerine etrafa saçmayı marifet görenler iş başındaydı…

Whatsapp Image 2024 06 24 At 15.20.00

“PROFESYONEL YARDIM OLAY YERİNE ULAŞANA KADAR KİŞİYİ HAYATTA TUTABİLİR” “PROFESYONEL YARDIM OLAY YERİNE ULAŞANA KADAR KİŞİYİ HAYATTA TUTABİLİR”

Bir vatandaşlık görevi olmasının yanı sıra yasak da olan kamusal alanlara gelişigüzel çöp atılması konusunda gösterilen umursamazlık pes dedirtti. Akçakoca sahilinin kirliliğin pençesindeki halini gören ve her tarafı kaplayan çöp yığınlarını cep telefonu kamerasıyla kaydederek 0542 767 18 81 numaralı Öncü Haber WhatsApp İhbar Hattı’na gönderen duyarlı vatandaş, bilinçsiz vatandaşların yaptığı çevre kirliliğine dikkat çekip duruma isyan etti.

Whatsapp Image 2024 06 24 At 15.20.35

Çevrenin temiz tutulması, anne babaların çocuklarına örnek olması gerektiğini vurgulayan vatandaş, insanların daha dikkatli olmasını istedi.

Editör: Tuğba Aksoy