Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, ‘Yorumluyorum’ programında Öncü Haber’de Düzce belediye başkan adayları için yapılan anket sonuçlarını değerlendirdi. Sonuçlara göre Düzce’nin öngörüsünün belediyecilikte tecrübesi olanları başkan görmek istediğini belirten Ünsal, “Arkadaşlarımız bir anket yaptılar, 15 bine yakın katılım oldu. Bu katılım da 1’nci çıkan Faruk Özlü, 2’nci Mehmet Keleş, 3’ncü Yılmaz Eser, 4’ncü Murat Caymaz 5’nci ise Davut Güloğlu. Bu tabloya baktığınız zaman Düzceli vatandaşlar şunu söylüyor; ‘ Biz Belediye Başkanı olarak 2 tane belediyecilikten anlayan adamı görmek istiyoruz’ Mehmet Keleş’in belediyecilik tecrübesi var, Faruk Özlü’nün belediyecilik tecrübesi var. Bu ikisinden birini seçeceğiz.’ Tabii diğerleri de bir değer Düzce için ama görünen tablo bu.” açıklamalarında bulundu.

Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal’ın hazırlayıp sunduğu, Öncü TV ekranları ile 100.2 Radyo Öncü ve Radyo Kent ortak yayını ile geniş kitlelere ulaşan “Yorumlu-Yorum” programı, Düzce’nin gündemine ışık tutmaya devam ediyor.

 ‘Yorumlu-Yorum’ programının son bölümünde Sadullah Ünsal,  Öncü Haber’de Düzce belediye başkan adayları için yapılan anket sonuçlarını masaya yatırdı.  Ayrıca Çilimli’den MHP’den belediye başkan adayı İsmail Bayrak’ın partisi tarafından aday gösterilmesinin isabetli bir karar olduğunu belirtti.

“Kararsız seçmenler, diğer siyasi partiler tarafından mutlaka değerlendirilmeli”

Öncü Haber’de Düzce Merkez belediye başkan adayları için yapılan anketi değerlendiren Ünsal,  “Arkadaşlarımız bir anket yaptılar, 15 bine yakın katılım oldu. Bu katılım da 1’nci çıkan Faruk Özlü, 2’nci Mehmet Keleş, 3’ncü Yılmaz Eser, 4’ncü Murat Caymaz 5’nci ise Davut Güloğlu. Bu tabloya baktığınız zaman Düzceli vatandaşlar şunu diyor ’ biz belediye başkanı olarak 2 tane belediyecilikten anlayan adamı görmek istiyoruz’ Mehmet Keleş’in belediyecilik tecrübesi var, Faruk Özlü’nün belediyecilik tecrübesi var. Bu ikisinden birini seçeceğiz, tabi diğerleri de bir değer Düzce için ama görünen tablo bu. Mehmet Keleş mi? Faruk Özlü mü? Bu seçimin son 1 haftasında görülecek. Bir de şöyle bir yaklaşım var, yapılan işlerde siyasi kıyım da dâhil olmak üzere kişisel hesaplar dâhil olmak üzere ve siyaset bunalanlar dâhil olmak üzere, şuan ilçe ve beldelerde seçim havası yok. Bunlardan bıkanlara da baktığınız zaman 2 tane de sonuç çıkıyor ortaya seçimin kaderini kararsızlar belirleyecek. Bir de sandığa gitmeyeceğiz diyenler var. Demokratik halk gidip oyu kullanmakla beraber sandığa gitmemekte bir haktır. Bana göre de doğru ve mantıklı, yani gönlündeki kalbindeki ve dilindeki değerlerle örtüşmeyen bir aday varsa, sandığa gitmeyebilirsin. Ciddi bir şekilde kararsızlar var, bu kararsız seçmenler diğer siyasi partiler tarafından mutlaka değerlendirilmelidir” ifadelerine yer verdi.

Ekran Alıntısı-96

“Düzce Güloğlu’nun heyecanına ve macerasına terkedilecek bir yer değil!”

Yapılan haberlerin ve yaptığı yorumların da eleştirildiğini söyleyen Ünsal, “Bizi de eleştiriyorlar, niye eleştiriyorlar? Davut Güloğlu’na yaptığımız eleştiriden mütevellit, ‘para alamadınız mı?’ diyorlar. Hani iki tane kör otururken, dolma yiyorlarmış, körün bir tanesi demiş ki ‘dolmayı neden ikişer ikişer yiyorsun?’ Diğer kör demiş ki, ‘sen nerden biliyorsun benim iki tane aldığımı’ demiş. Biz bunlara itibar etmiyoruz, ama ben yine söylüyorum “Düzce Güloğlu’nun heyecanına ve macerasına terkedilecek bir yer değil!” Beğenirsiniz beğenmezsiniz, takdir sizin. Ben karışmam milletin iradesine. Ben sandığa da gitmeyenlere saygı duyuyorum. Belki bende gitmem sandığa. Ama eğer sandığa gidilecekse, bir karar verilecekse Davut Güloğlu’nun enerjisine, sempatikliğine, insanlarla yapmış olduğu diyaloğuna diyecek bir şey yok. Gördüğüne sarılıyor ne güzel, ama Düzce’nin mahallesinin ismini bilmeyen Düzce’nin dokusundan kokusundan haberi olmayan bir insan için birilerini tercih edecekseniz burada 2-3 tane isim ön plana çıkıyor. Burada 4 adet Düzce’nin evladı var burada onlardan birini tercih edin. Ak partili birkaç kişinin konuştuğu şey de şu; Biz 10-0 yapacağız diyorlar seçimlerde, 31 Mart akşamı göreceğiz ne olacağını, 10-0 yaptıktan sonra Anıt Park’ta Davut Güloğlu’na da konser verdireceklermiş, ilk isteyecekleri şarkı da ‘ne oldu sana’ türküsüymüş. Böyle de bir yaşam analizi var.” ifadelerini kullandı.

Ekran Alıntısı1-5

“Çilimli’de İsmail Bayrak ile Yılmaz Yıldız isimler ön planda”

BİN 500 DÜZCELİ İSTANBUL’DAKİ TARİHİ CAMİLERİ GEZDİ BİN 500 DÜZCELİ İSTANBUL’DAKİ TARİHİ CAMİLERİ GEZDİ

MHP Çilimli Belediye Başkan Adayı İsmail Bayrak’ı değerlendiren Ünsal, “İsmail Bayrak, Çilimli’den MHP’nin belediye başkan adayı. Bize 30. Yıl dönümümüz münasebeti ile bir ziyarette geldiler. Ben tanımıyordum orada tanıma fırsatı buldum. Hakikaten İsmail Bayrak Çilimli için güzel bir şans, mütevazi kendisine inanmış. Düzce’de istisna siyasete kazandırılmış birisi. Siyasi hayatı biraz çalkantılı geçmiş ama yerini MHP’de bulmuş. Geçtiğimiz günlerde bizim arkadaşlar Çilimli’ye gittiler. Çilimli’de İsmail Bayrak ile Yılmaz Yıldız isimler ön planda. Yılmaz Yıldız ‘olmayacağım olmayacağım’ dedi ama nerden öğrendiyse milleti gezdire gezdire en son başkan adayı oldu. İsmail Bayrak’ın illaki belediye başkanı olduğunda eleştirilecek yönleri vardır ama eleştirmek için değil. Bizim yaptığımız eleştiri kamuoyunun menfaatini, huzurunu sağlama adına yapılan bir eleştiri. İsmail Bayrak’ı İlhami Caboğlu çok güzel bir şekilde tespit etmiş.” dedi.