Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı İlhami Caboğlu, partisinin Düzce Belediye Başkan Adayı Yılmaz Eser ve yönetim kurulu ile birlikte Öncü Medya Grubu’na yaptığı ziyarette, önümüzdeki yerel seçimlere yönelik süreçte iddiasını sürdürdü. “Şimdiye kadar bu denli iddialı olmadık.” diyen Caboğlu, Düzce’de çoğu seçmenin bu seçimde MHP’ye yöneldiğini savundu. MHP Başkan Adayı Yılmaz Eser ise, “Tanınmayan aday” eleştirileri için “Ben Düzceli’yim, buranın halkındanım. Biz kendimizi tanıtmak için apartmandan atlayıp kendimizi gazeteye çıkartacak değiliz.” derken, en tanınan MHP’li olan İlhami Caboğlu’nun neden aday gösterilmediği konusunda ise “Genel merkez il yönetimi kurulurken il başkanından istifa etmeyeceğine dair söz aldı.” açıklamasında bulundu.

Yerel seçimler öncesinde Düzce Belediye Başkan Adayı’nı Yılmaz Eser olarak belirleyen MHP Düzce İl Teşkilatı, seçim çalışmalarına başladı. Sahada yoğun temaslarda bulunan MHP heyeti, Öncü Medya Grubu’nu ziyaret etti.

Ziyarette Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal ile Öncü TV Haber Müdürü Canan Üstüner’in sorularını yanıtlayan MHP Düzce Belediye Başkan Adayı Yılmaz Eser, “Düzce Belediye Başkanı olarak Allah’ın izniyle seçildiğim zaman en iyi şekilde hizmet etmeyi düşünüyorum. Düzce halkından istediğim Düzce halkı eserine sahip çıksın.” dedi.

“Ben siyaseti hiç düşünmüyordum”

Siyasete atılma ve adaylık sürecinden bahseden Eser, şunları kaydetti: “Ben zaten siyaseti hiç düşünmüyordum. Sağ olsun İl Başkanımız İlhami Caboğlu listesine beni yazdı ve listeye girdik. İl yönetimlerinde başkan yardımcısı olarak çalışıyordum. Ama bu ittifak meselesi çok uzun süre sürdüğü için çeşitli sıkıntı problemler oldu. En son 21 Ocak 2024’de genel başkanımızla seçim çalışmalarıyla ilgili şahsıma görev verdi ve sahaya indik.”

Swrdfgujklşi

“Apartmandan atlayıp kendimizi gazeteye çıkartacak değiliz”

Düzce’de kendisi için ‘Tanınmıyor’ eleştirileri yapılması hakkında konuşan MHP Düzce Belediye Başkan Adayı Yılmaz Eser, “Beni tanıyan tanıyor, tanımayanlar vatandaşlarımız sadece kafasında soru işaretleri var. Sonuçta ben Düzceli’yim buranın halkındanım illaki görmüşlerdir. Biz kendimizi tanıtmak için apartmandan atlayıp kendimizi gazeteye çıkartacak değiliz. Bizim yaptığımız işler var, benim emek verdiğim işlerde kullandığı binalar var tesisler var. Ben 1999 yılından beri Düzce’deyim. İnşaat ve çalışmalarımın hepsi Düzce’de oldu. Kendinizi niye tanıtmadın diye sorarsanız ben zaten kamu işi yaptığım için tanıtma gereği de duymadım.” diye konuştu.

“Bu seçim hesap verme zamanı”

Rakiplerini de değerlendiren Eser, “Faruk Bey güçlü doğrudur, bakanlık yapmış. Mehmet Keleş de belediye başkanlığı yapmış ama halk takdir edecek o seçilecek. Alırsınız, kazanırsınız beş sene sonra da hesabını verirsiniz, olay budur. Bu seçim hesap verme zamanı. Ben genç ve dinamik olarak talip oldum. Değerli halkımızın takdirine bırakıyorum.” şeklinde konuştu.

Başlıksız 6

“Genel merkez il başkanından istifa etmeyeceğine dair söz aldı”

SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNE 67 İŞÇİ ALINACAK SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNE 67 İŞÇİ ALINACAK

Kulislerde İl Başkanı İlhami Caboğlu’nun aday gösterileceği yönünde uzun süre dolaşan söylentiler için ise Eser, “Biz İlhami Başkanla hep beraberdik. Genel merkezin yönetim kurulu kurulurken, il başkanı ve il başkan yardımcısından istifa etmeyeceklerine dair söz almışlar. Başkanlığa giriyorsanız ileride belediye başkanlık gibi yarışlara girmeyeceksiniz diye söz almışlar öyle girmişler.” dedi.

Başlıksız 6.Psdesrtygkjı

“Yılmaz Eser Düzce seçmeninin beğenisini topladı”

MHP Düzce Belediye Başkan Adayı Yılmaz Eser’in Düzce toplumunun beğenisini topladığını dile getiren MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu ise, “Baktığınızda Milliyetçi Hareket Partisi'nin hem il hem de ilçe başkan adayları belli. Muallakta olan herhangi bir durum yoktur. Milliyetçi Hareket Partisi emin adımlarla yoluna devam etmekte. Sayın Başkan adayımız Yılmaz Eser, kamuoyunun çok takdir ettiği, sahaya indikten sonra bir kez daha anladım. İnsanlarla ne kadar iç içe olduğunu ne kadar vatandaşlarıyla, halkıyla bağışık olduğunu ve yaptığı işlerde yapacağı işlerin bir teminatı olarak Düzce'ye ne kadar faydalı bir insan ve bir belediye başkanı olacağının bir kez daha gördüm. Eser, gerçekten insanlar üzerinde çok ciddi bir intiba bırakmış. Tanıdığı kişilerin Yılmaz Başkan'ı nasıl anlattığını gördüm. Gerçekten Yılmaz Başkan'ı tanımıyoruz şeklindeki kamuoyundaki eleştirilere karşın, Yılmaz Başkan'ı tanıyanların onu nasıl anlattığını gördük. Bu bizleri gerçekten çok mutlu ediyor, çok gururlandırıyor. Aldığımız kararın doğruluğunu bir kez daha anlamış olduk” dedi.

“Düzce halkı MHP’ye yöneliyor”

Düzce halkının önümüzdeki yerel seçimlere ilişkin süreçte MHP’ye yöneldiğini savunan Caboğlu, “Seçmeni AK Parti veya MHP seçmeni diye ayırmak çok doğru olmaz. Seçmen sandığa gidene kadar oyu yansıttıktan sonra AK Parti şu kadar oy aldı, MHP şu kadar oy aldı diye ele almak daha doğru olur. Bu belediye başkanlığı konusu vatandaşa inip dokunduğunuzda, seçmene kendinizi kanıtladığınızda, seçmen bir şekilde mutlaka size oy verecektir. Sonuçta kendi bulunmuş olduğu şehrin Şehr-ül Emin’ini seçecek. Bu manada özelikle belediye başkanlığını Kaynaşlı halkı MHP’ye tekrardan vereceği kanaati içerisindeyim. Baktığınızda herkesin belediye başkanlığıyla ilgili 'Şehr-ül Emin' olmakla beraber, şehrine hitap edecek dokunuşlar ve beyanatlar vermesi daha şık ve doğru olur. Her siyasi partinin bir tüzüğü vardır, memleketine ve vatanına sorumlu olduğu hususlar vardır. Bu yönde hareket etmesi siyasetçilerin elzem durumu olması gerekir. Önümüzdeki yerel seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisi iddialı, şimdiye kadar hiç bu kadar iddialı olmadık. Şimdi ise seçmenlerin Milliyetçi Hareket Partisi'ne oy verebilirim şeklinde duyumlar alıyoruz. Bu bizi çok mutlu ediyor.” ifadelerini kullandı.

HABER: Savaş ARI

KAMERA: Emirhan DÖNGEL