‘ŞOFÖRLERİ BELLİ OLMAYAN SİSTEM DERHAL DURDURULMALI” ‘ŞOFÖRLERİ BELLİ OLMAYAN SİSTEM DERHAL DURDURULMALI”

Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun yapacağı ilk toplantı tarihi belli oldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, toplantının 11 Aralık’ta gerçekleştirileceğini bildirdi.

“Ülkemizi, yatırım ve istihdam alanlarında daha da iyi bir noktaya taşıyacağımıza olan inancımızı korumaktayız.”

Bakan Işıkhan yaptığı açıklamada, “Paydaşlarımız ile görüşerek ilk toplantımızı 11 Aralık Pazartesi günü saat 14.00'te yapmaya karar verdik. Çalışanlarımızı ve çalışma barışını korumak her daim en önemli görevimiz oldu. Önümüzdeki dönemde, enflasyonun da kontrol altına alınmasıyla, üretim yoluyla büyümenin sürdürüleceğine; ülkemizi, yatırım ve istihdam alanlarında daha da iyi bir noktaya taşıyacağımıza olan inancımızı korumaktayız.” ifadelerini kullandı.

Her senenin aralık ayında toplanmaya başlayan komisyon, 4 toplantı gerçekleştirecek ve kararını 31 Aralık tarihine kadar verecek.

Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nda işçi tarafını Türk-İş, işveren tarafını TİSK, hükümet kanadını ise Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı temsil ediyor.

‘Asgari ücretlilerin sıkıntılarını anlatacak’

Bu sene ilk kez komisyona Türk-İş tarafından davet edilen 5 asgari ücretli kişi asgari ücretlilerin sıkıntılarını anlatacak.