Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, dayısının oğlunu sağ kolu yaptı. İYİ Partili Belediye Meclis Üyesi Ahmet Yılmaz’ın istifası ile boşalan belediye başkan yardımcılığı görevine kuzeni Sedat Gülener’i atayan Başkan Özcan, gerekçe olarak Gülener’in başarılı çalışmalarını gösterdi.

“Tarafımdan başarı ödüllendirilir”

Özcan, basına yaptığı açıklamada, "Sedat Gülener, benim dayımın oğlu. Bu doğru bunu bütün Bolu biliyor. Sedat Gülener, benden önce AK Parti döneminde Bolu Belediyesi'nde çalışıyordu. Kendisine önemli görevler verilmişti. Toplu taşımanın başındaydı. Yıllarca bunu başarıyla yürütmüştü. AK Parti döneminde yükselmeye başlamıştı. Benim dönemimde de Destek Hizmetleri Müdürü oldu. Bir tek Bolulu’dan itiraz olmadı. Sonra başarılı olduğu görüldü, tarafımdan başarı ödüllendirilir. O göreve getirilmesinde benim dayımın oğlu olmasının bir alakası yok. Çok çalışkan, pratik ve zeki olmasıyla alakalı. Zaten Bolu'daki AK Partililer dahil hiç kimsenin de buna bir itirazı yok. Hak ettiğini ve doğru bir karar olduğunu düşünüyorlar." dedi.

“Her şey Bolu için”

Bolu Belediyesi'nde 2021 haziran ayından bu yana Destek Hizmetleri Müdürlüğü görevini yürüten Sedat Gülener, sosyal medya hesabından Başkan Özcan ile fotoğrafını paylaşarak yaptığı açıklamada, “Türkiye’nin en başarılı başkanının yardımcısı olarak atamam gerçekleşmiştir. Beni bu göreve layık gören çok kıymetli Başkanım Sayın Tanju Özcan’a teşekkürlerimi sunarım. Her şey Bolu için.” ifadelerini kullandı.