BAŞKAN MUHSİN YAVUZ, “MUHABBET KAPISI”NI ÇİLİMLİ’YE GETİRDİ BAŞKAN MUHSİN YAVUZ, “MUHABBET KAPISI”NI ÇİLİMLİ’YE GETİRDİ

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, yılın ilk 4 günü  aralarında Düzce’nin de bulunduğu çok sayıda ilde  arama kaydı bulunan firarilere yönelik operasyon düzenlendiğini bildirdi.
Bu kapsamda 4 bin 853 firarinin yakalandığı bilgisini veren Yerlikaya, bu kişilerin 4 bin 780'inin 5 yıla kadar, 33'ünün 5-10 yıl, 40'ının da 10 yıl ve üzerinde arandığını belirtti.
Yerlikaya, Düzce’de hırsızlık, dolandırıcılık, yağma, cinsel suçlar, narkotik ve organize suçlardan çok sayıda kişinin yakalandığını vurguladı.
Firari suçluların sokaklarda gezmelerine asla izin vermeyeceklerini, ailelerin huzurunu kaçırmalarına müsaade etmeyeceklerine vurgu yapan Yerlikaya, açıklamasında şunları kaydetti:
"İl jandarma komutanlıkları, il emniyet müdürlükleri ve Sahil Güvenlik Komutanlığımızca 81 il genelinde gerçekleştirilen operasyonlarda bu şahıslar, yol aramalarında, ev ve iş yerlerinde, kimlik kontrollerinde yakalanıp adalete teslim edildi. Operasyonları yöneten valilerimizi, kaymakamlarımızı, il jandarma komutanlarımızı, il emniyet müdürlerimizi, Sahil Güvenliğimizi ve operasyonlara katılan polislerimizi, jandarmalarımızı tebrik ediyorum."