ARAMALARDA ÇEŞİTLİ UYUŞTURUCULAR ELE GEÇİRİLDİ ARAMALARDA ÇEŞİTLİ UYUŞTURUCULAR ELE GEÇİRİLDİ

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın talimatı ile aralarında Düzce’nin de bulunduğu 68 ilde ruhsatsız silah taşıyanlar ve silah kaçakçılarına ağır darbe vuruldu. Düzce’de İl Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Timlerinin katıldığı “Mercek-6” operasyonlarında çok sayıda kişi gözaltına alındı. Operasyonlar kapsamında diğer illerle birlikte toplam bin 129 şüpheli gözaltına alınırken, çok sayıda kaçak ve ruhsatsız silah ele geçirildi. 
Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda operasyonla ilgili şu bilgileri verdi:
68 İlde Son 4 Günde Ruhsatsız Silah Taşıyan Şahıslara ve Silah Kaçakçılarına Yönelik Olarak Düzenlenen MERCEK-6 Operasyonlarında; 754 Ruhsatsız Tabanca, 20 Uzun Namlulu Tüfek, 49 Kurusıkı Tabanca 128 Ruhsatsız Av Tüfeği Olmak Üzere toplam 951 Silah Ele Geçirildi. 1129 Şüpheli Şahıs Gözaltına Alındı.
Halkımızın Huzurunu Kaçıran Organize Suç Örgütlerinin Ve Onlara Silah Temin Edenlerin Peşindeyiz. Onları Adalete Teslim Etmeye Kararlıyız.
İl Jandarma Komutanlıklarımız ve İl Emniyet Müdürlüklerimiz tarafından İstanbul, İzmir, Adana, Bursa, Samsun, Ankara, Şanlıurfa, Gaziantep, Mersin, Konya, Kocaeli, Diyarbakır, Rize, Antalya, Sakarya, Şırnak, Manisa, Balıkesir, Hatay, Kütahya, Ordu, Elazığ, Kahramanmaraş, Kastamonu, Osmaniye, Eskişehir, Kayseri, Muğla, Tekirdağ, Trabzon, Aksaray, Aydın, Uşak, Ağrı, Düzce, Giresun, Kars, Malatya, Yalova, Adıyaman, Afyonkarahisar, Amasya, Burdur, Çorum, Çanakkale, Edirne, Erzurum, Gümüşhane, Isparta, Karaman, Kırıkkale, Kilis, Mardin, Niğde, Batman, Bingöl, Kırklareli, Kırşehir, Nevşehir, Sinop, Tokat, Yozgat, Zonguldak, Bilecik, Denizli, Erzincan, Muş, Tunceli'de yapılan MERCEK-6 Operasyonlarında 754 ruhsatsız tabanca yakalandı.”
HABER: Savaş ARI