Daha önce yaptığı açıklamada, “Düzce çok şirin bir ilçe” diyerek büyük bir gafın altına imza atan Yeniden Refah Partisi Düzce Belediye Başkan Adayı türkücü Davut Güloğlu’ndan Bu kez Cumayeri gafı geldi. Seçim müziği seslendirmek için stüdyoya giren Güloğlu, seslendirdiği şarkıda Düzce’nin ilçelerini sayarken, Cumayeri ilçesine ‘Cumayeli’ demesi, Düzce’nin gündemine oturdu. Zafer Partili gençler ise kemençe ile söyledikleri şarkıda Davut Güloğlu’na ‘Cumayeri burası, Çayeli ile karıştırma” cevabını verdi.  

Önümüzdeki 31 Mart yerel seçimlerine bir hafta kala, Yeniden Refah Partisi Düzce Belediye Başkan Adayı Davut Güloğlu, gafları ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Aday gösterilmeden önce Düzce’yi ilçe zanneden Güloğlu, yaptığı açıklamada “Düzce şirin bir ilçe” diyerek, Düzce'nin hala daha Bolu’ya bağlı bir ilçe olduğunu zannetmesi, alay konusu olmuştu.

Seçim çalışmaları kapsamında gittiği her yerde “Çocukluğum Akçakoca’da geçti” diyen, ama sadece birkaç konser vermek dışında Akçakoca’yla bir bağlantısı olmadığı ortaya çıkan Güloğlu’nun bu algısı, Düzce kamuoyunda karşılık bulmamıştı.

Whatsapp Görsel 2024 03 24 Saat 13.24.15 144B9D03

Bu kez Cumayeri gafı ile gündeme geldi…

“CUMHUR İTTİFAKI AKÇAKOCA’DA KAYBETTİ” “CUMHUR İTTİFAKI AKÇAKOCA’DA KAYBETTİ”

Seçim çalışmaları kapsamında seçim müziği seslendirmek için stüdyoya giren Davut Güloğlu, bu kez de Cumayeri gafı ile gündeme oturdu. Seçim müziğinde Cumayeri ilçesi için “Cumayeli” ifadesini kullanan Güloğlu, bu gafı birlikte kendisinin Düzce’ye ne kadar yabancı olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

Güloğlu’na cevap Zafer Partili gençlerden geldi

Güloğlu’nun Cumayeri gafına Zafer Partili gençler, kemençe eşliğinde söyledikleri şarkıyla cevap verdi. Gençler seslendirdikleri şarkıda, “Cumayeri burası, Çayeli ile karıştırma” diyerek, Rizeli türkücü Güloğlu’nun yaptığı gafı eleştirdi.

HABER: Savaş ARI