Düzce’de kendisini banka görevlisi olarak tanıtarak dolandırıcılık yapan bir kişi polis engeline takıldı. İddiaya göre, kendisini banka görevlisi olarak tanıtan U.G, ağına düşürmek istediği kişinin bireysel emeklilik hesabında bulunan 42 bin 960 TL’yi çekip kendisine vermesini istedi. Parayı daha sonra dolandırmak istediği kişiye iade edeceğini söyleyen U.G’nin durumundan şüphelenen müşteki durumu Düzce 112 Acil Çağrı Merkezine bildirdi.

İhbar üzerine müşteki ile görüşen Düzce İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Dolandırıcılık Büro Ekipleri, dolandırıcılık mağdurunun telefonunu incelemeye aldı. Telefondan dolandırıcı U.G’nin kinlik bilgileri ve adresini belirleyen polis ekipleri, U.G’nin gizlendiği adrese operasyon düzenledi.

Business Concept Depreciation National Currency Hundred Dollar Bill Inflation Stagnation Tighten Hundred Dollar Bill With Measuring Chain Scaled

SAMANLIK VE EVİN DEPOSU KULLLANILAMAZ HALE GELDİ SAMANLIK VE EVİN DEPOSU KULLLANILAMAZ HALE GELDİ

Operasyonda gözaltına alınan U.G, işlemleri için Düzce İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. İşlemlerinin ardından Düzce Adliyesi’ne sevk edilen şahıs, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Çilimli T Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.

Düzce İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada Düzceli vatandaşların kendisini polis, savcı ve banka görevlisi olarak tanıtan şahıslara itibar etmemeleri uyarısında bulunuldu. 

HABER: Savaş ARI

KAYNAK: Düzce Son Dakika Haber Ajansı