6 Şubat depremlerinde ağır yara alan Hatay’da konteynerde eğitim gören ilkokul öğrencilerinin, okullarında eğitim görmesini isteyen Düzce Üniversitesi Dümerang Topluluğu öğrencileri kolları sıvadı. Samandağ’a bağlı Yeniköy Mahallesi’nde bulunan ilkokul ile daha önce lojman olarak kullanılan yapıyı anaokula dönüştürme çalışmalarına başlayan öğrenciler, burslarından ayırdıkları ile bölgede dönüşüm çalışmasına başladı.

A W206960 14

Minik öğrencilere eğitim yuvası hazırlamak için bölgede olduklarını belirten Ebru Gül Kılıç, “Hatay’da bir okul yeniliyoruz. İnşallah çocuklarımız çok sever. Arkadaşlarımız çizimlerine başladı. Atatürk portresini çıkarıyoruz. Her şey çok güzel olacak” şeklinde konuştu.

A W206960 03

“Okulu öğrencilere uygun boyadık”

Düzce’den Hatay’a okul yenileme çalışmalarına katılan Dümerang Topluluğu Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Taşkın, “Hatay’ın Samandağ ilçesi Yeniköy ilkokulundayız. Daha önce Adıyaman’da gerçekleştirdiğimiz deprem bölgelerinde yaptığımız okul projelerimize devam ediyoruz.

A W206960 11

Burada depremde zarar gören okulumuzu yeniledik. Dış cephe ve bahçesini öğrencilerimize uygun bir şekilde boyadık. Öğrencilerimize çeşitli hediyeler getirdik. Kırtasiye malzemelerini eksiklerini giderdik. Bundan sonra ki projelerimizde diğer deprem şehirlerinde devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

A W206960 12

A W206960 02

A W206960 13

YKS SINAVI ÖNCESİNDE TÜM HAZIRLIKLAR TAMAMLANDI YKS SINAVI ÖNCESİNDE TÜM HAZIRLIKLAR TAMAMLANDI

A W206960 01

Kaynak: İHA