Gözü dönmüş katil İsrail, tüm dünyanın gözü önünde Filistin’de masum sivilleri katletmeye devam ediyor. Gazze’de savaşın patlak verdiği günden bugüne İsrail çocuk, kadın ve yaşlılar başta olmak üzere on binlerce masum Filistinliyi öldürdü.

Ekran Alıntısı-73

Amerika ve Avrupa ülkeleri, bu katliamlara göz yummaya devam ederken, Türkiye’den ise İsrail’e tepkiler çığ gibi büyüyor. Saldırılarda özellikle okul ile hastaneleri hedef alarak insanlık ve savaş suçu işleyen İsrail’e karşı boykot kampanyalarının devam ettiği bir dönemde Düzce Belediyesi’nden de yine önemli bir adım geldi.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün talimatıyla şehir merkezinde bulunan trafik ışıklarının yeşil yanan lambalarına Filistin halkına destek vermek amacıyla “Özgür Filistin” yazısı yazıldı. Bu yazı ulusal alanda da Türk halkının beğenisini topladı.

AÇILIŞ YOĞUN KATILIMLA GERÇEKLEŞTİ AÇILIŞ YOĞUN KATILIMLA GERÇEKLEŞTİ

Konu ile ilgili Düzce Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, “Aklımız da Yüreğimiz de Filistin'de  Şehir meydanımızdaki trafik ışıkları "Özgür Filistin" için yanıyor.  Filistin özgürdür, özgür kalacak” ifadelerine yer verildi.

Öte yandan, yine Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün girişimleri ile Düzce Belediyesi, savaş mağduru 20 aileyi Düzce’ye getirerek kol kanat germişti.

HABER: Savaş ARI